Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışmanlık firması, şahıs firması mı yoksa limited şirket mi olmalı?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sevinç tarafından paylaşıldı.

1. Sevinç

Sevinç CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

yeni bir danışmanlık firması açılırken şahıs firmasının açılması ve onun üzerinden yeterlilik belgesi alınması yeterli oluyor mu? yoksa ltd. olması şartı var mı ?

2. Makbule Dene

Makbule Dene CMNet Üyesi

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

3. Sevinç

Sevinç CMNet Üyesi

Şahıs firması olarak kurulabiliyor. Ancak ilerleyen tarihlerde hepsinin limited şirkete dönüştürülmesi istenebilirmiş.

Danışmanlık firması, şahıs firması mı yoksa limited şirket mi olmalı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık Firması açmak

İyi akşamlar, Ülkemizde yeni mezun çevre mühendislerini asgari ücretle çalıştırmak isteyen ve çevre konusunda deneyim ve bilgisi olmadan parasıyla yanına çevre mühendislerini alarak çalıştıran işverenlerden dolayı yeni mezun benim durumumda birkaç arkadaşımla birlikte çevre danışmanlık firması kurmaya karar verdik. Sonuçta ilk kurulum maliyetlerimizin dışında çok giderimiz olmayacak, fakat...
  2. Danışmanlık firması denetim

Arkadaşlar, Çevre Danışmanlık Firmalarından Bakanlık denetimi geçiren var mı aramızda, neye dikkat ediyorlar özellikle, danışmanlık yaptığımız bütün firmalara bakıyorlar mı, kendilerimi seçiyorlar, nasıl yapıyorlar, genel anlamda biraz bilgi verebilirmisiniz, haftaya çarşamba denetimimiz var bizimde, allah herkese kolaylık versin, şimdiden teşekkür ediyorum.
  3. Danışmanlık firması iptalinde yapılması gerekenler ?

Merhaba Arkadaşlar ; sizlerden istediğim yaptığım Ek 2 'ye ait firmanın danışmanlığını karşılıklı olarak iptal ettik.Bununla birlikte çevre görevlisi olarak yapmam gereken neler var? Ya da sözleşmede bitiş tarihi yeterli mi? Ayrıca izinlisans üzerindeki portaldan birşey yapmama gerek var mı? Teşekkürler....
  4. Danışmanlık firması ve bakanlık logoları

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firmalarının araçlarında Bakanlık ve firma logolarının görünür bir şekilde yer alması gerekiyor. Bu konu ile ilgili çalışma yapan var mı? Logonun araç kapısında olması mı gerekiyor? Ki yaptığım araştırmalarda aracın herhangi bir yerine logo yapıştırdığınız durumda ruhsata işletmeniz gerekmektedir. Bu da yaklaşık 500-1000 TL arası bir bedel ile oluyor. Konu...