Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

danışmanlık kapsamları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Burcak Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

un fabrikaları ve inşaat irmaları için danışmanlık izin lisanslar kapsamı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: danışmanlık kapsamları

UN FABRİKALARI İÇİN AŞAĞIDA YAZDIĞIM MADDENİN BÜYÜK HARFLERLE YAZILMIŞ OLAN BENDİ
    7.1 Bitkisel ve hayvansal hammadde üretimine yönelik her türlü işlem ve prosesler.*
    Aşağıdaki tesisler kapsam dışındadır:
    - Restorant, kantin, hastane ve benzeri tesislerin mutfakları.
    - Haftalık 8000 kg’ın altında et işleme kapasitesi olan kasaplar.
    - Haftalık et ve balık tütsüleme kapasitesi 1000 kg’ın altında olan tütsüleme tesisleri.
    - Et ve Et Ürünleri Üretim Tesislerinin Kuruluş, Açılış, Çalışma ve Denetleme Usul ve Esaslarına Dair meri mevzuatta belirtilen değerlerin altında kapasitesi olan bağırsak ve işkembe temizleme tesisleri.
    - GÜNLÜK KAPASİTESİ 100 TONUN ALTINDA OLAN TAHIL ve GIDA ÖĞÜTME TESİSLERİ.
     - Kapasite raporuna göre, günlük 1 tonun altında kahve veya 10 tonun altında kahveyle ikame
    edilebilen ürünler, tahıl, kakao veya fındık ve benzeri kavurma veya öğütme tesisleri.

3. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Günlük 100 tonun üzerinde ise tabisiniz.

4. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim peki inşaat firmaları şantiyeleri ile ilgili bir detay varmı aktarabileceğiniz

5. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

incelemem lazım

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

inşaat sektörü ÇKAGİL yönetmeliğine tabi değil.

7. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

teşekkür ederim. peki birşey daha sormak istiyorum diyelim bir tesisin mevcut izinleri var ve gürültüden de muaf yine de çevre görevlisi yada danışmanlık firması bulundurmak zorudamıdır

8. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Evet bulundurmak zorunda.

9. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

çkagil yönetmeliğinin son maddelerinde (gecici maddeler) önceden alınmış izinlerle ve lisanslarla ilgili bilgiler yazmakta..

10. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

tamamda izin almak çevre görevlisiyle yada danışmanlık firmayla işin bitti demek değil ki. o dediğiniz bilgiler daha önce alınmış ve süresi bitmemiş olan izinlerle ilgili. çevre görevlisi yada danışman firma ile işi olmaz anlamına gelmemekte. çevre izni alındıktan sonra dahi ya bir danışman firma ile sözleşmesi olacak yada bünyesinde çevre görevlisi bulunduracak.

11. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

tmm ben de farklı bişey söylemedimki.:) sonuçta o izinlerin yenilenmesi işini ya danışman firma yapacak yada çevre görevlisi..

12. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

bu konuda çok haklısınız ancak firmalar ve tesisler bu konuda çok fazla bilgiye sahip olmadığı için benim izinlerim alındı ben şundan bundan muafım diye başka yapılacak birşey yok sanıyorlar. o bakımdan özellikle sordum

13. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

aynen öyle evet.yeterince denetleme yapılabilse bi çok şeyi öğrenecekler firmalar aslında..

14. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

ama duyduğuma göre il müdürlükleri bildirimleri yapmaya başlamışlar
    yakında herkesin herşeyden haberi olacak

danışmanlık kapsamları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed kapsamları

bünyemizde mevcut bir işletmenin mantar kompost imalatı, mantar yetiştiriciliği, organik gübre imalatı ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği madernizasyonu için yatırım teşvik konusunda çed belgelerine ihtiyacı bulunmaktadır. bununla ilgili olarak il çevreyle yapılması gereken yazışmalar nelerdir. tavuk sayısı 50000
  2. Ek kapsamları

arkadaşlar portalda firmaların ek kapsamlarını nasıl belirliyoruz