Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

danışmanlık şirketi açma..

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ismail tevetoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ismail tevetoğlu

ismail tevetoğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar danışmanlık şirketi açmak için yetki belgesi bunun yanında nelere ihtiyacımız var..teşekkür ederim:D

2. erman

erman CMNet Üyesi

Cevap: danışmanlık şirketi açma..

"Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik"
    Hiç baktınız mı acaba !

3. ismail tevetoğlu

evet yönetmelikten buldum..yetki belgesi için bir şey bulamadım...

4. erman

erman CMNet Üyesi

Çevre danışmanlık hizmeti verecek firmaların yeterlik müracaatında gerekli belgeler
    MADDE 12 – (1) Yeterlik belgesi almak isteyen firmalar Bakanlığa başvururlar. Başvuruda aşağıdaki belgeler istenir:
    a) Firmaların çevre ile ilgili; mühendislik, müşavirlik, araştırma-geliştirme, etüt, fizibilite, proje, rapor, eğitim ve benzeri konularda çalıştığını gösteren Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan şirket kuruluş senedi veya ana sözleşmesi veya tüzüğü,
    b) Adres ve iletişim bilgileri,
    c) Çevre görevlisi olarak istihdam edilen personelin sosyal güvenlik numarası ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası,
    ç) Bakanlıkça belirlenen yeterlik belge ücretinin, Bakanlık Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırıldığına dair dekont ile Ek-1’de örneği verilen fatura bilgi formu,
    d) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı odalardan alınmış büro tescil belgesi.
    (2) Yeterlik belgesi almak isteyen firmalar yukarıda belirtilen bilgi ve belgelerle elektronik ortamda Bakanlığa müracaat eder.

5. ismail tevetoğlu

tamam teşekkür ederim buldum çok saoalun...

6. muhendis63

muhendis63 CMNet Üyesi

açmak istiyorsan hayırlsı olsun diyelim....fakat bir çevre danışmanlık firmasının aylık giderini hesaplayan yada bilen varmı?

7. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

umarım yanında işi bilen birisi olur yoksa, senin işin de, danışmanlığını alacağın fabrikaların işi de zor olur :)

8. ismail tevetoğlu

yok zaten yönetmeliklere ve neler yapılması gerektiğine ulaştım ben yok merak etmeyin halledebilecek kapasitedeyiz:D

9. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

bence bu işe hiç girme zaman ve para kaybın olur.

10. ismail tevetoğlu

neden?siz girdiniz zararmı ettiniz ?

11. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Sanıyorum arkadaşların demek istediği henüz danışmanlık şirketi açmak ile ilgili gereklilikleri bilmeden işe girmek istemenizin doğru bir karar olmayabileceği. Nihayetinde Çevre Mühendisliği becerileri kadar yönetmelik bilgisinin de önemi olan bir sektör bu.
    Bu konuda karar verdiyseniz hayırlısı olsun. Ancak henüz işin tam olarak nasıl yürüdüğü hakkında bilginiz yoksa başka bir yerde başlayıp tecrübe edindikten sonra bu sektöre giriş yapmanız belki daha yararlı olabilir. Her iki şekilde de hayırlısı olsun.

12. ismail tevetoğlu

arkadaşlar tabikide bende biliyorum kendi başıma şirket açmaman gerektiğini aslında konuyu yalnış açtım yönetmelik dışındaki tecrübeleri sormam lazımdı.tabikide danışmanlık için tecrübe lazım,iletişimin iyi olması lazım,çevrenin iyi olması lazım.yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

13. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

hayır ben girmedim ama bazı işlerimiz arasında duyuyoruz tecrübe edinenlerden ...

danışmanlık şirketi açma.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. danışmanlık şirketi..

Danışmanlık şirketi açarken bildiğiniz üzere çevre mühendisine ihtiyacımız var peki başvuru yapabilmek için 3 nünde çevre görevlisi belgesi olması mı lazım?bir tanesinin olup diğerlerinki başvuru halindeyse olma ihtimali varmı.bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
  2. Danışmanlık şirketi-btb-smm

merhaba arkadaşlar kısa zaman önce sorduğum soruların cevabına bugün kendim ulaştım öğrenmişken sizlerle paylaşmak istedim. öncelikle danışma şirketi açmak için sadece btb yeterlidir ayrıca smm ye ihtiyaç yoktur. eğer bir şirkette çalışmıyorsak ve bireysel iş yapmak istiyorsak smm ye ihtiyaç duyulmaktadır.örneğin lpg istasyonları..
  3. Çevre Danışmanlık Şirketi Devretmek İsteyen?

Çevre Danışmanlık Şirketi Devretmek İsteyen varmı ? yenı danışmanlık şirketi kurmak isteyen bir arkadaşımız için elinde hazır bakanlıktan yeterlilik almış şirket varsa iletişime geçsin bi zahmet...
  4. Çevre danışmanlık şirketi açma koşulları

Arkadaşlar çevre danışmanlık şirketi açmak için koşullar neler yardımcı olur musunuz?