Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Danışmanlık sözleşmesinin iptalinde yapılacak işlemler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sultan Türkoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sultan Türkoğlu

Sultan Türkoğlu CMNet Üyesi

günaydın arkadaşlar danışmam firmamızla ilişkiyi kestik ve ve öncelikli olarak neler yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

2. Herkül

Herkül CMNet Üyesi

protokolu silin

3. Sultan Türkoğlu

4. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

il çevre müdürlüğüne bildirmeniz gerekli ve sizinde eğer lisansınızı aldıysanız il çevreye dilekçe ile orda çalıstıgınızı göstermeniz lazım.

5. Herkül

Herkül CMNet Üyesi

ALO 181 E SORUN TEKNİK EKİBE

6. Sultan Türkoğlu

teşekkür ederim ilçevreye bildirdikten sonra neler yapmalıyım yani tesisle alakalı

7. Olgaç Sürmelihindi

danışmanla ilişkinizi kestiğinizi ve çevre mühendisinizin siz olduğunu belgeleyeceksinizi bunu 4 ayda bir dilekçe götürülüyor galiba yanlıs bılmıyorsam. bende götürücem.

8. Sultan Türkoğlu

:)siz de mi kestiniz? rica etsem yapacağınız şeyleri bana da anlatırmısınız

9. Olgaç Sürmelihindi

yok biz devam ediyor şimdi şöyle birsey var lisans aldıktan sonra il çevre müdürlüğüne dilekçe yazıp birde firmada çalıstıgıma dair sigorta hizmet belgesi götürülecekmıs bizimö lisanslar gelecek bende götürücem onu ben arastırayım bilgi veririm size

10. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

Başkalarını dinlemek eksikliğe yada yanlışlığa sebep olabiliyor. Tecrübeyle sabit. Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmeliği okumanı tavsiye ederim. Danışman firmayla ilişiği kestiyseniz, hemen yenisiyle çalışmaya başlayın :)

H. Mustafa Pekçetin ve burcu akdag bunu beğendi.
  11. İbrahim Uysal

nasıl bir tesiste çalışıyorsunuz çevre görevlisi misiniz tesisin

12. Sultan Türkoğlu

evt ,tesisim geri dönüşüm firması hem geri dönüşüm lisansımız var hem de toplama ayrışma lisansımız değerlendirme aşamasında

13. Olgaç Sürmelihindi

danısman firmayla çalısma zorunlulugu yok bende geri dönusum firmasında çalısıyorum. sordum istersenız kesebılırsınız dedi. ben bıldıgımı söylerım ve yanlıslık yada eksıklık olacak bırsey görmuyorum Sultan hanım danısman firmayla calısmayabılırsınız. tecrube ogrenılerek kazanılır.

14. Olgaç Sürmelihindi

eğer birisi size danısman firmayla calısın diyorsa kesın danısmanlık yada yanında calısyordur :D

İbrahim Uysal bunu beğendi.
  15. Sultan Türkoğlu

çok çok teşekkür ederim olgaç bey :)

16. Olgaç Sürmelihindi

birsey değil :D

17. İbrahim Uysal

Yani :)
    tabi ki bildiğinizi söyleceksiniz Olgaç Bey :) ben sizi kastetmemiştim genel söyledim. İl müdürlüğü personeli bile zaman zaman yanlış yönlendirebiliyor. Başımıza geldiği için yazdım. Bir de balık verirken tutmayı da teşvik edelim diye yazdım ;) yoksa her zaman sorulara cevap verilir yardımcı olunur forumda bulunma amacımız da o zaten öğrenmek, yardımcı olmak.

18. Olgaç Sürmelihindi

benim kimseye birsey dediğim yok bırbırımıze yardımcı elbette olacağız elimizden geldiğince il çevre müdürlüğünde benimde başıma geldi ama teşvik ederken doğru haklı bir şekilde tesvık etmek daha yararlıdır. ben tesvık etmısım ama işe yaramadıktan sonra anlamı yoktur.:D

19. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Mrb arkadaşlar,çevre görevlisi olarak bir havaalanı ile çalışabilirim.Neler yapabilirim tecrübeli olan varsa paylaşırsa makbule geçer doğrusu :)

20. İbrahim Uysal

havaalanı derken DHMİ değil herhalde yer işletmesi mi yoksa pegasus gibi firma mı ona göre değişir yapacakların

Danışmanlık sözleşmesinin iptalinde yapılacak işlemler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş Kazalarında Yapılacak Adli ve İdari İşlemler

Bir iş kazasında işverenin sorumluluğundan bahsedebilmek için iki şart aranabilir. İlki işçinin kaza sırasında işverenin otoritesi altında bulunup bulunmadığıdır. İkinci şart kazanın doğrudan doğruya veya dolaylı olarak işin yarattığı bir tehlike veya işverenin üstlendiği koruma borcuna aykırı davranış sonucu olması şartının bulunmasıdır. Diğer sorumluluk hallerinde olduğu gibi tehlike...
  2. 15.01 Kodlu Plastik Ambalaj GD Tesisinde yapılacak işlemler

Arkadaşlar merhaba; Yakın bir zamanda 15.01 belgesi almış olan bir plastik geri dönüşümü yapan firmaya başlayacağım.Firma 15.01 belgesi aldığını söyledi.Yanılmıyorsam bu belge GFB olması lazım.Firma çeşitli firmalardan kimyasal mavi renkteki plastik bidonları,IBC tankları toplayıp,yıkama ve kırma işlemi gerçekleştirecek.Benim bahsetmiş olduğum firmada neler yapmam lazım?Hangi yönetmelikleri...
  3. Fuel oil kazanlarının bertarafı için yapılacak işlemler hakkında

Merhabalar Arkadaşlar, Danışmanlığını yaptığım bir firmanın fuel oil kazanlarının yerinde sökümü ve bertarafı için bir lisans veya izin alma isteği var. Tehlikeli Atıkların Kontrol Yönetmeliği kapsamında mı hareket edilmeli yoksa atık bertaarafı işlemler mi yapılmalı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
  4. Sinav iptal şimdi sira verilmiş belgelerin iptalinde :)

MESLEĞİMİZİ YOK SAYAN "SINAVI" İPTAL ETTİRDİK! Değerli Meslektaşlarımız, Hepinizin bildiği üzere, 22.10.2009 tarihinde yayımlanan Çevre Denetim Yönetmeliği‘nde yapılan değişiklik ile Çevre Kanunu‘ndan gelen "Çevre Görevlisi" tanımı somutlaştırılmış ve "Çevre Görevlisi Belgesi" alma koşullarında Çevre Mühendislerine "sınav" şartı getirilmişti. Değişikliğe...
  5. Danışmanlık firması iptalinde yapılması gerekenler ?

Merhaba Arkadaşlar ; sizlerden istediğim yaptığım Ek 2 'ye ait firmanın danışmanlığını karşılıklı olarak iptal ettik.Bununla birlikte çevre görevlisi olarak yapmam gereken neler var? Ya da sözleşmede bitiş tarihi yeterli mi? Ayrıca izinlisans üzerindeki portaldan birşey yapmama gerek var mı? Teşekkürler....