• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık

SİMGE ŞİRİN

Kayıtlı Kullanıcı
Danışmanlık Grubu
Firma
MAİ ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMASI
Bir aydır Danışmanlık firmasında çalısıyorum yenı mezunum cok zorlanıyorum öğrenebilmek içşn nasıl bir yol izlemeliyim.

Merhaba, bir çok sektörü öğrenmek için en doğru yer olduğunu düşünüyorum. Hayırlı olsun öncelikle. İşin sürekli mevzuat, yönetmelik,tebliğ takip etmek olacak. Sıkıcı ama çözümleri bunlarda bulacaksın ve nimet olan bu forumda.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
yönetmeliğinde kimsin ne yapmalısın iyi anlaman gerekiyor.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
en önemli konun GFB ve Çevre İzin/Lisans sürecin. Bunların eklerini hazırlarken bir çok şeyi öğrenmiş olursun.

Aylık değerlendirme raporları, iç tetkik raporu, çevre konulu firmaya vereceğin eğitim konularıda anladığında epey yol alacaksın.

Oncelıkle tesekkur ederım . Sızın bu soyledıklerınızı cogunu ogrendım hatta yapmaya basladım ama firmadakılere yeterlı gelmıyor sanırım

İlgili yönetmeliklerde belirtilen sorumlulukları yeterince taşıdığınıza inanıyorsanız, çalıştığınız firma yetkilisinin beklentisinin ne olduğunu sorun bence. Bazı yetkinlikler yönetmeliklerde yazmıyor biliyorsunuz.
- Çaba, gayret,
- İletişim
- İkna,
- Çözüm odaklı çalışmak,
- Takım olarak çalışmak,
- Fedakarlık,
- İş ortamında sıkıntı çıkarmamak gibi.

@Sim

Merhaba,
Öncelikle yeni işinizde başarılar diliyorum. Bir tecrüben yok ise her işte başlarda sıkıntı çekmen çok doğaldır. 2-3 aylık sürede yaşadığın tecrübelerle kendini geliştirebilirsin. Bu sırada bol bol yönetmelikleri okumanı öneririm. Herhangi bir konuda bilgi sahibi olmak istersen, veya bir firma ile ilgili çed, çevre-izin lisans vb işlerde öğrenmek istediğin bir konu var ise çevre ve şehircilik il müdürlüklerini aramaktan çekinme. Kimi durumlarda danışman birine sormak veya buraya yazmak daha fazla zamanını alabilir.

Ek olarak belirtmek isterim, ne kadar teorik kısmı öğrenseniz de konu ile ilgili tecrübe sahibi olmadan tam yetkin sayılmazsınız. Hatta bazen firmalara özel spesifik durumlar mevcut olmaktadır. Bu kapsamda danışman olarak konu ile bilgi sahibi olmasanız bile, bunun üstünden gelmeyi başarmalısınız. Önemli olan çalıştığınız firmalara bu güveni vermektir. Bu doğrultuda çalıştığınız takdirde ilerde sorun yaşamayacağınızı düşünmekteyim.