Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Darwin Calibrator Tanıtım

Konu, 'Microstation' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  DARWIN CALIBRATOR

  Su Dağıtım Şebekeleri İçin Otomatik Model Kalibrasyonu

  [​IMG]
  Modelinizin kalibrasyonunu, milyonlarca çözümü test ederek ve sisteminize en uygun olanını bularak sizi zaman kaybından kurtararak gerçekleştirir. Çoklu arazi veri setleri ve algoritmalar sayesinde kolaylıkla talepleri ve eleman durumları düzeltilebilir.

  Darwin Calibrator, WaterCAD’in ek bir modulu olmakla beraber WaterGEMS’in optimizasyon ve verimlilik için içerdiği modullerden biridir.

  Genel Özellikler
  Darwin Calibrator bütün arayüzlerin tek bir ekranda toplandığı bir moduldur.
  Model kalibrasyonunu yaparken otomatik veya manuel kalibrasyon seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
  Ayrıca kalibrasyon işlemi yapılarken işlem kayıtlarını tutabilir ve diğer kullanıcıların rahatlıkla işleme kalınan yerden devam etmesi sağlanabilir.
  Arazi Verileri
  Darwin Calibrator Field Data Sets (Arazi Veri Setleri) yöneticisi sayesinde hersayıdaki verilerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.
  SCADA gibi herhangi bir veri kaynağından rahatlıkla verilerinizi Darwin Calibrator’a aktarabilirsiniz.
  Kalibrasyon hidroliği yapılırken zaman dilimine göre doğru olan değerdeki su talebiyle simülasyon yapılır ve bütün arazi verileri aynı kalibrasyonda kontrol edilerek kalibrasyonun her koşul altında doğru olup olmadığı kontrol edilir.
  Kalibrasyon
  Boru pürüzlülük ve taleb ayarlama grupları: Bu gruplar sayesinde, model parametreleri kolaylıkla toplanır ve hesaplamaların hızlanması sağlanır.
  Çoklu talep durumları: Eş zamanlı olarak modeli çoklu talep durumlarına göre kalibre eder ve kalibrasyonun kesinliğini sağlamak için yangın durumundaki debi gerekliliğini de hasaba katar.
  Çoklu sınır koşulları: Pompa hızı, depo seviyeleri, vana ayarları gibi koşulları uygun olarak modele işlenmesini sağlar.
  Parametre Kontrolleri:Değerlendirme tipi, debi ağırlık fonksiyonları, debi/basınç ağırlıkları yapılarak kalibrasyonun arazi ölçümlerini
  nasıl yansıttığını test edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Sonuçların Sunulması
  Detaylı kalibrasyon raporlarının yanı sıra HGL ve Debi Kolerasyon raporları sağlar. Kolaylıkla değişik kalibrasyon çözümlerini karşılaştırabilirsiniz.
  Kalibrasyon sonuçlarınızı ana modelinize yeni bir senaryo ya da model alternatifi olarak aktarabilirsiniz.
   
Darwin Calibrator Tanıtım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. CivilStorm Tanıtım

  [COLOR=navy]CIVILSTORM [COLOR=navy]Dinamik Yağmursuyu Modellemesi ve Analizleri CivilStorm yağmursuyu sistemlerininin yönetimi, analizi ve tasarımı için hidrolik ve hidrolijik modelleme çözümleri sunan gelişmiş bir programdır. Mühendislerin karmaşık alan projeleri ve belediyelerin büyük ölçekli yağmursuyu sistemleri yönetimlerinde CivilStorm geniş çözümler sunar. [COLOR=navy]Kolay...
 2. Darwin Designer Tanıtım

  [COLOR=#333399]DARWIN DESIGNER [COLOR=#333399]Tasarım Optimizasyonu ve Su Dağıtım Sistemleri Rehabilitasyonu Hidrolik kısıtlamalarınızı, kullanılabilir boru çaplarınızı ve birim fiyatlarını girdiğiniz taktirde Darwin Designer su şebekeniz için binlerce tasarım ve rehabilitasyon stratejisi değerlendirmesi yapar. Böylelikle zaman kaybına yol açan deneme yanılma işlemlerine gerek...
 3. WaterSafe Tanıtım

  [COLOR=#333399]WATERSAFE [COLOR=#333399]Su Dağıtım Sistemleri Güvenlik Analizleri WaterSAFE su dağıtım sistemlerinin terorist atakları ve doğal afetlerden en az şekilde etkilenmesi için sistem güvenliği ve acil eylem planları araçları sunar. Su otoriteleri WaterSAFE sayesinde hızlı ve kesin sonuçlar verecek şekilde bileşenlerin hareketlerini analiz ederler ve belirli bir zaman...
 4. NetCAD Tanıtım

  Tanım Netcad; geniş yelpazede profesyonel çözümler sunan ulusal kaynaklarla üretilmiş bir CAD ve GIS yazılımıdır. Teknik Özellikler 64 bit Windows 2000 / 2003 / XP / Vista Platformu.Mükemmel CAD & GIS & RS & Fotogrametri Entegrasyonu. Çoklu Dil Desteği. (Türkçe, İngilizce) Zengin CAD araçları. (Kes, Uzat, Yuvarlat, Böl, Paralel, Kaydır,...
 5. Darwin 150 yıl sonra haklı çıktı

  [COLOR="Red"]Darwin 150 yıl sonra haklı çıktı Suyu balıklar hareket ettiriyor! 31.07.2009 10:29 Evrim kuramının babası Charles Darwin'in, balıkların suyun hareketinde rol oynadığı yönündeki kuramı önceki gün kanıtlandı... Evrim teorisinin kurucusu, doğa bilimci Charles Darwin’in okyanuslarda yaşayan küçük ve büyük canlıların suyun hareketinde önemli rol oynadığına dair...