• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Değerli meslektaşlarım fikirlerinizi paylaşın lütfen ...

Enise A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhabalar arkadaşlar benim size 2 sorum olacak fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim...
1.si : Okulda 3 günlük sertifikalı netcad eğitim programı olacak sizce katılmalı mıyım işime yarar mı ? (3.sınıf öğrencisiyim)
2.sorum ise Tarımsal Kirlilik seçmeli dersini alıyorum,hoca o derste tarımsal kirlilik ile ilgili bir konu bulup o konu üzerinde detaylı bir araştırma yapmamızı ve sunum hazırlamamızı istedi.Sizce bu konu ne olabilir ? Farklı bir konu olsun istiyorum ki hoca da etkilensin ben de farklı şeyler öğreneyim :)

Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim ...

Sertifikayı alın, organik tarımın atmosferik kirlilikler sebebi ile veya toprak kirliliği sebebi ile ne kadar organik kalabildiğini araştırın. Eskimo'ların yağ dokularında tarım ilaçlarına rastlandığına dair birşey duymuştum. Böyle bir durumda organik tarım ne kadar organik olabilir.

Netcad kursuna gitmeniz taraftarıyım.

Bu konu çok tanıdık geldi, hangi okuldasınız?

Bir göl ekosistemindeki değişikliği ele alabilirsiniz, tarımsal kirlilikle olan ilişkisi. Eğer AİBÜ'deyseniz hocalarınız bu fikri sevecektir. ;)

Üniversitede Netcad kursuna gittim orda öğrendiklerimle şuan çalışıyorum ÇED haritalarını çiziyorum. Ekmek paramı burdan kazanıyorum.
Tarımsal kirlilikle alakalı olarak aşırı gübre kullanımından kaynaklanan kirlilikleri konu alınabilir.

netcad kursuna git ced firmalarında lazım oluyor.25000 lik 100000lik harita lar lazım oluyor cunku. ben kendim kurcalaya kurcalaya öğrendim baya zamanımı aldı.

tarımsal kirlilik konusunda ziraat mühendislerine danışırsan daha avantaj sağlarsın. malum uzmanından öğrenmek daha iyi olur fikrindeyim.

@Şeyma Huyut

Şeyma Hanım AİBÜ değil Harran Üni. benim :) fikriniz için de teşekkür ederim ...

@CMNet Okuru

Ahmet Bey bu dediklerinizi derste konuştuk bayağı,Eskimolarda da EDT'ye rastlanmış dedi hocamız doğru duymuşsunuz. Fikriniz için teşekkür ederim ayrıca Türkiyede organik tarım diye birşey lafta tek varmış onu öğrendim durum vahim anlayacağınız, diğer ülkelerin sistemleri ile filan kıyaslanınca çok geride kalmışız bu konuda onu da anladım...

Ayrıca arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum,fikirleri not aldım hocaya sunup onunla birlikte konumu seçerim artık. Netcad kursuna da gideceğim inşallah. Yine farklı birşey aklına gelen olursa yazabilir ;)