Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Değişen AAT Proje Onayı Genelgesi ile ilgili toplantı (İstanbul)

Konu, 'Etkinlik Duyuruları' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  ÇMO İstanbul Şubesi - Mesleki Haklar Komisyonu tarafından ilan edilmiş toplantı çağrısı metni aşağıdadır.

  14 Ağustos 2012 Salı Günü Saat.18.00 ‘de söz konusu genelgenin neden olduğu sorunların ve bu sorunlara ortak akıl ile bulunacak çözüm yollarının tartışılacağı toplantımıza katılımlarınızı önemle bekleriz.

  Bilindiği üzere, 15.03.2012 tarihinde yürürlüğe giren 2012/9 sayılı Atıksu Arıtma / Derin Deniz Deşarjı Proje Onayı Genelgesi ile genelge kapsamındaki tesisler ve yerleşim alanları için hazırlanacak projeler ile ilgili birtakım ek şartlar getirilmiştir.

  2005/5 genelgesinden sonra yapılan değişiklikler Oda üyelerimizce eleştirilmekte ve üyelerimiz genelgeye itirazlarını dile getirmektedirler.

  Eleştiriler ve itirazlar, genelgenin meslektaşlarımız arasında hak eşitsizliğine ve hak kaybına neden olduğu görüşlerinde birleşmektedir.

  14 Ağustos 2012 Salı Günü Saat.18.00 ‘de söz konusu genelgenin neden olduğu sorunların ve bu sorunlara ortak akıl ile bulunacak çözüm yollarının tartışılacağı toplantımıza katılımlarınızı önemle bekleriz.

  TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

  İSTANBUL ŞUBESİ

  MESLEKİ HAKLAR KOMİSYONU

  Tarih:14.08.2012 Salı Günü

  Saat: 18:00

  Yer: Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

   
Değişen AAT Proje Onayı Genelgesi ile ilgili toplantı (İstanbul) konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Proje onayı

  Arkadaşlar tesisimin atıksu arıtma tesisi 2004 yılı öncesinde kuruldu ancak 2008 de bir revizyon geçirdi bu kapsamda proje onayına tabi midir ? 2005/5 genelgesine göre revize olanlar için tabidir deniliyor ne tür bir revizyon yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın! bu tür konuyla ilgili tevrübe yaşamış olan arkadaş var mıdır ? yardımlarınızı bekliyorum.
 2. Arıtma Tesisi Proje Onayı

  Merhaba Arkadaşlar... Çalışmakta olduğum firmada nötralizasyon arıtma tesisi bulunmaktadır. Bu tesisi yabancı bir firma yapmış olup çevre izni alabilmemiz için arıtma tesisi proje onayı gerekmektedir. Fakat yapan yani yüklenici firma yabancı bir firma olduğundan dolayı büro tescil kaydı vb. gibi belgeleri bulunmamaktadır. Tasarım hesapları mevcut değil , dökümanlar ve projeler ingilizce...
 3. Kum ocaklarında aat proje onayı hakkında?

  Kum-Çakıl Ocağı ve Kırma Eleme Yıkma tesisi (Maden kanunu 1A grubunda malzeme çıkarılan ocak) yıkama sularının arıtımı ile ilgili . Eldeki veriler : - PTD 'de yıkama sularının dinlendirildikten sonra sisteme geri çevrildiğini ve deşarj edilmediğini taahhüt etmiş yalnız, firma taahhütünü çiğneyip yıkama suyunu deşarj ettiği için ceza yemiş ve taahhütünü gerçekleştirmek için ek 6 aylık bir süre...
 4. Proje onayi

  AAT kapasitesinin gerçek kapasitesi 1000 m3/gün, ancak proje onayı 600 e göre alınmış. Şimdi ise proje onayını tekrar güncelleyip 1000 e göre onay alacağız. Bu durumda Çevre İznini de yenilemem gerekir mi? ÇKAGİLHY maddelerinde yenileme maddelerinde yer almamaktadır. Gene de bir sormak istedim. Teşekkürler