Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dekantör tercihi

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Bora Berk tarafından paylaşıldı.

 1. Bora Berk

  Bora Berk CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, bir kentsel AAT projesinde 35 m3/h debide %1 katı madde içeren çamurun susuzlaştırılması için Haus marka dekantörü de değerlendirmeye aldık. Artıları ve eksileri hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim.
   
 2. Ercan Selvi

  Ercan Selvi CMNet Üyesi

  seyaher bunu beğendi.
Dekantör tercihi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Dekantör

  Dekantör hakkında bilgi verebilirmisiniz. Kaç çeşittir, Çalışma sistemi nasıldır...
 2. Dekantör

  Merhaba, Ben dekantör konusunda ön bilgi edinmek istiyorum.Şu an tesiste filtrepres kullanıyorum.Daha önce dekantör ile çalışmış arkadaşımız var mı?Filtreprese göre avantajı veyahut dezavantajı nedir?Zamandan ve enerjiden tasarruf edilebileceğini düşünüyorum.Şu an belli periyotlarda çıkan kekleri çuvallarda depoluyoruz,dekantör kullandığımızda ne gibi farklılıklar olacak bu konuda fikir...
 3. Dekantör çalışmasında çamur verimi

  Merhaba arkadaşlar, Evsel atıksu arıtma tesisinde çamur susuzlaştırma işleminde GEA marka dekantör kullanmaktayız. Yaklaşık olarak 1,5 senedir ayda ortalama 250 ton çamur susuzlaştırma işlemi yapıyoruz. Son 2 aydır çamur susuzlaştırma işleminde dekantörün kalkınma süresinin uzaması, çamurun kek haline dönüşmesi süresinde uzama, kullanılan poli miktarının neredeyse 2 katına çıkma gibi...
 4. Dekantör önerisi.

  Dekantör kullanan arkadaşlar, kullandığınız markaları ve iyi-kötü yönlerini yazarak tavsiyede bulunabilirmisiniz. Dekantör seçerken nelere dikkat etmemiz lazım.
 5. Filtre pres mi dekantör mü?

  arkadaşlar merhaba; çamur susuzlaştırmak için hangisi daha verimli acaba, filtre pres mi dekantör mü? dekantörden çıkan çamurun kuru madde oranı daha az oluyor , filtre presin de işletmesi daha zor diye biliyorum.