• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Deneme süresi

Murat H. Ünsal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
xxx
MErhaba sozlesmem yok fakat emailde 2 ay deneme diye geciyor. bu kanit olarak kullanibilir degil mi isten cikista?

@ritimsiz aynen maasi el ile aldim ve acikcak belirtilmis. ip adresine kadar hersey var zaten.

@Gökhan Ş. yok e ile baslamiyor.

dun isten cikisim gerceklesti fakat sacma bir nedenden doalyi tekrar iptal edildi. ayrica cikista sgk cikis kodu 3 olarak girilmisti.

dostum çok geçmiş olsun. benim başımdan da bir 3 günlük macera geçti.aynen böyle 2 ay deneme süresi denilerek.
neyse doğru olan ibranameyi maaş eline tam olarak geçmedikten sonra imzalamamak. ama eğer maaşın bir kısmını elden alıp, alacaklı olduğun kısmını biz sana sonra göndeririz deyip imzalatırlarsa avantaj biraz karşı tarafa geçiyor. fakat ben biraz araştırdım, eğer banka üzerinden alacaklı kısmın yatırılmamış (maaşı sgkdan tam olarak gösterilmeyenler için) ve ortada senin banka hesabına para yatırıldığına dair bir dekont yoksa o ibraname geçersiz sayılıyor. bahsettiğin şey bu mu?

muhasebeyi aradim. patronunuzu arayin diyor. sozlesme felan yapmissiniz diyor. ben oyle bir sey yapmadim ne olaylar donuyor anlamis deiglim.

hocam okadar kısa olarak anlatmışsın ki. bence uzun uzadıya yaz ki cevap verebilelim.
işten sen çıkıyorsun. deneme süreli girmiştin zaten. neyin kanıtını istiyorsun? ben daha önce 20 gün deneme süreli işten kendim çıkmıştım. para vb talep etmedim. ama işe girşim yapılmıştı. istesem alırdım ama uğraşmaya değmez dedim.

siz ne yapmak istiyorsunuz. içeride paranız kaldı onu almak istiyorsanız bi avukat tanıdığınıza durumu anlatın mail atsın. dava ya gerek kalmadan korkup direk yatırabiliyor kimileri. ama inat olan adamada dava açman gerekiyor. parayı alırsın alırsın da ne zaman belli değil.

bence 1000 tl altı için çekilecek dert değil. patronu korkutmak en iyisi. ya da muhasebeciyi. sağlam bir mail ile olay çözülür diye umuyorum.
ama alacağın 4-5 bin ise davaya değer diye düşünüyorum.
sonuçta emeğin var. umarım hakkını alırsın.@beebee