Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz suyu analizleri

Konu, 'Deniz Kirliliği ve Kontrolü' kısmında koko_90 tarafından paylaşıldı.

1. koko_90

koko_90 CMNet Üyesi

arkadaslar deniz suyundan alınan numunelerinin analizi için deneylerin nasıl yapıldığı lazım
    elinde olan varsa yardımcı olabilirmi....

2. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

Sorunuz eksik, ne analizi yapmak istiyorsunuz?

3. koko_90

koko_90 CMNet Üyesi

BOİ,KOİ,ÇO,N,P,AĞIR METAL,TUZLULUK,İLETKENLİK VS.

Deniz suyu analizleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deniz Suyu Arıtımı

Merhaba benim sorum acaba deniz suyu ne kadar ve nasıl arıtılabilir.Ve içilecek durumda olurmu herhangi bir kimyasal madde eklenirmi.Şimdiden tesekkürler
  2. deniz suyu arıtımı yapan firmalarda çalışanlar

Arkadaşlar bir yurt dışı projesi için deniz suyundan içme suyu elde edilmesi amacı ile fiyat talep edilmektedir. 5000 m3/gün kapasiteli bir tesis olacak ve hazar denizinin suyu arıtılacak. Fiyat verebilecek olan var mı.
  3. Içme suyu arıtma tesisleri çıkış numunesi analizleri hk

Merhabalar. İçme ve kullanma suyumuzu temin ettiğimiz arıtma tesisinden akredite analiz yaptırma sıklığı ne olmalıdır? tesisin kapasitesi önemlimidir. içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelikte mi? insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte mi? birde içme suyu standardı ts 266 ya da ulaşamadım.
  4. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...
  5. Kuyu suyu analizleri

Atık barajımız için açılan kuyulardan numune alıp SKKY tablo 1'e göre analiz yaptırıyorduk. Yalnız tablo 1 kaldırılmış. Analizimizi hangi tabloya göre yaptıracağız. Orman ve Su işleri Bakanlığının yer altı sularıyla ilgili bir yönetmeliği olduğu söyleniyor. Ama ben böyle bir yönetmelik bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz