Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz Suyu Arıtımı

Konu, 'Deniz Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Yavuz Şimşek tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz Şimşek

Yavuz Şimşek CMNet Üyesi

Merhaba benim sorum acaba deniz suyu ne kadar ve nasıl arıtılabilir.Ve içilecek durumda olurmu herhangi bir kimyasal madde eklenirmi.Şimdiden tesekkürler

2. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Deniz suyu RO ile arıtılabilir. %99 oranında başarı elde edersin. İyi kurulmuş bir sistemle saf su elde edebilirsiniz.

3. Kübra Ertaş

Kübra Ertaş Mevzuat Grubu

maliyeti.. deniz suyunu arıtmak için harcanan enerji ...

4. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Benim çalıştığım tesiste elde edilen saf suyun maliyeti 0.5 cent civarlarındaydı.
    ilk yatırım maliyeti var tabiki para yatırılmadan bu tür komplike tesisler kurulması çok zor.

5. Mesut Gergin

Mesut Gergin CMNet Üyesi

peki diyelimki deniz suyunu arıttık bunu kullandık ve oluşan atıksuyu tekrar arıtmadan geçirip denize vermek istiyoruz..bu durumda alınacak numune örnekleri için hangi analizlerin yapılması gerekiyor..ve bu analizler için bakanlığın hesabına ne kadar yatırılması gerekiyor?

Deniz Suyu Arıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme ve kullanma suyu arıtımı

Arkadaşlar daha önce grubada sormuştum ama çok istediğim cevapları alamadım :) İçme ve kullanma sualrın arıtımı, kimyasal kullanımı ,RO gibi konularla ilgili nette kaynak aramaktayım, makale , teknik doküman gibi. Okuldayken bu konuları içeren Çevre kimyası kitbamız vardı ama işteyken netten yararlanabilecğim kaynakları arıyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
  2. deniz suyu arıtımı yapan firmalarda çalışanlar

Arkadaşlar bir yurt dışı projesi için deniz suyundan içme suyu elde edilmesi amacı ile fiyat talep edilmektedir. 5000 m3/gün kapasiteli bir tesis olacak ve hazar denizinin suyu arıtılacak. Fiyat verebilecek olan var mı.
  3. Peynir altı suyu arıtımı

Arkadaşlar bir peynir fabrikası tarafından peyniraltı suyu arıtma tesisime verilmek isteniyor.Tesise verilmeden önce firma nasıl bir işlem uygulayıp peyniraltı suyunda arıtma gerçekleştirebilir.Kaçak olarak tesise verilirse ne gibi sorunlar oluşabilir???
  4. Deniz suyu analizleri

arkadaslar deniz suyundan alınan numunelerinin analizi için deneylerin nasıl yapıldığı lazım elinde olan varsa yardımcı olabilirmi....
  5. Proses suyu arıtımı

Arkadaşlar Merhaba, demir dışı metal üretiminden kaynaklı oluşan proses suyunun kimyasal olarak arıtımını yaptıktan sonra, bu su toz oluşumunu engellemek için sulamada kullanmak istenirse hangi parametrelere göre desarj etmemiz gerekir? İçme ve kullanma suyu standartlarına mı indirmek gerekir? Yoksa SKKY Tablo 7.1!deki parametreleri sağlamak yeterli midir?Yardımcı olursanız sevinirim...