Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz suyundan tatlı su eldesi teknik ve ekonomik analizi

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

ÖZET : Nüfus artışı, sanayileşme ve etkin tarım faaliyetlerinin, dünyanın kısıtlı yeraltı ve yer üstü kaynaklarını tükettiği ve çevre sorunlarını arttırdığı bir gerçektir. Sanayileşme ve gelişme hamlelerine paralel olarak ülkemizde de kaynak tüketimi hızla artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde su kaynaklarının giderek tükenmesi ve mevcut su kaynaklarının kullanılamayacak duruma gelmesi, su temini konusunu ön plana çıkarmaktadır. Özellikle, su gibi doğal bir kaynağın geriye dönülemeyecek bir şekilde tüketilmesine engel olmak için bekleyecek zamanın olmaması, insanoğlunu bu kaynakları koruyacak ve kurtaracak teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye mecbur kılmaktadır. Bu çalışmada, deniz suyunun tuzunun giderilerek, içme ve kullanım suyu eldesi amacıyla kullanılan yöntemler teknik ve ekonomik olarak incelenmiştir.

Ekli Dosyalar:

OnurYılmaz, SenayKS ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. OnurYılmaz

OnurYılmaz CMNet Üyesi

Merhaba Cansu Hanım.

Bu konu hakkında elinizde farklı kaynaklar mevcut mudur? Son sınıfım ve proje 3 konum da. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

Onur Y.

Deniz suyundan tatlı su eldesi teknik ve ekonomik analizi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Peynir alt suyundan ilaç üretimi

peynir alt suyundan ilaç üretimi konusunda bilgi sahibiyseniz ya da elinizde döküman varsa bana yardım edebilir misiniz?
  2. Atıkların geri dönüşümü ve ekonomik analizi

Merhabalar..Bu konu ile ilgili sunumumuz var..Özellikle ekonomik analiz ile ilgili bilgi gerekiyor.Ve bu konuya bağlı grafikler resimler..2 Günümüz var :( Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  3. içme suyundan kimyasal yöntemlerle arsenik giderimi

[FONT=TimesNewRoman,Italic][FONT=TimesNewRoman,Bold][FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman][COLOR=black]İ[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman][COLOR=black]çme suyundan kimyasal yöntemlerle arsenik giderimi M. Necdet ALPASLAN [FONT=TimesNewRoman,Bold][FONT=TimesNewRoman,Bold]*[FONT=TimesNewRoman,Bold], Deniz DÖLGEN, Hülya BOYACIO[FONT=TimesNewRoman,Bold]Ğ[FONT=TimesNewRoman,Bold]LU,...
  4. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  5. Sızıntı suyundan amonyak giderimi lisans tezi yardım ..

Merhaba arkadaşlar , lisans tezi olarak; doğal materyallerin arıtım potansiyellerinin araştırılması başlığı altında sızıntı suyundan amonyak giderimini araştırıyorum. Bunun için Türkiye de yapılan örnek uygulamalar ve adsorpsiyon yönteminde adsorbent olarak kullanılabilen doğal materyallerin neler olabileceği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.