Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması

Deri sanayisi suyun en fazla kullanıldığı sanayi kollarından biridir. Türkiye’deki deri
    sanayiinde günde ortalama 600 ton deri işlenmektedir. Bir ton ham deriyi işlemek için
    yaklaşık olarak 20-80 m3 suya ihtiyaç vardır. Türkiye’deki deri sanayinde ham deriyi işlemek için gerekli su miktarı 50-65 tondur. Dolayısıyla deri sanayi suyun bol olduğu bölgelerde kurulmalıdır. Deri sanayiinde 1 kg. ham derinin işlenmesi sonucu 30-50 litre atık su oluşur. Deri sanayiinde oluşan atık sular yüksek miktarda kirleticiler içerir. Dolayısıyla bu suların mutlaka arıtılması gereklidir.

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan bu dökümana ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Related Contents

kulak tıkacı.JPG
Merhaba, Fabrika çalışanlarının kullanmış oldukları kulak tıkacı/tıpası için bertarafta kullandığınız atık kodu nedir, yardımcı olabilir misiniz? Tehlikesiz olmadığını düşünüyorum, tıbbi atık...
Screenshot_2017-05-27-10-50-07.png
Arkadaşlar merhaba, Ambalaj Tat ve Tehlikesiz Tat tesisinde çalışıyorum. Fotograftaki malzemeler için teklif verilmem istendi, fiyatlar konusunda yardımcı olabilecek biri var mı ?
36101583.jpg
örnek ektedir. belediye logonuz ve iletişim bilgileri olacaktır. ...... belediyesi olarak online çevrede gerekli beyanlarımızın yapılabilmesi için kullanıcı kodu ve şifremizin tarafımıza...
sözleşme.jpg
biz bu şekilde bir madde dahil ederek sözleşmeyi yenilemiyoruz; sözleşmenin yenileceğine dair de bir madde görmedim yönetmeliklerde açıkcası
IMG-20170525-WA0010.jpg
Arkadaşlar merhaba, Ambalaj Tat ve Tehlikesiz Tat tesisinde çalışıyorum. Fotograftaki malzemeler için teklif verilmem istendi, fiyatlar konusunda yardımcı olabilecek biri var mı ?
5d087372annegoogle.png
Mesajı okuyunca aklıma direkt aşağıdaki geldi nedense.. Daha açıklayıcı mesajlar yazmak bu kadar mı zor. ki siz belkide işinizi günlerce kısaltacak yardımlar istiyorsunuz. Bize 2 dk vakit ayırıp...
22 May 2017 11_13_39 tarihinde Taranabilir Belge.png
[ATTACH]
çöp konteynırı.png
ARKADAŞLAR GÜVENİLİR UYGUN ALDIĞINIZ Bİ SİTE VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. 15 ADET LAZIM