Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deşarj izin/muafiyet görüşü hk. (Hastane)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

  1. Göksel Kurtuluş

    Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

    Çalıştığım hastanenin desarj izin kapsamında olmadığına dair görüş almak için İSKİ'yi aradım, kendilerinin sadece endüstriler Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı verdiklerini ancak hastanelere bunu vermediklerini ve İl Çevre Müdürlüğünden izin/görüş yazısı almam gerektiğini söylediler.

    Benim bildiğim alıcı ortama verilmediği sürece il çevre deşarja bakmıyor (İstanbul İl Çevreyi aradım fakat ilgili kişi yerinde yoktu)

    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
     
  2. CMNet Okuru

    CMNet Okuru CMNet Üyesi

    İski veriyor , hastane içinde dkkr veriyorlar.
     
  3. Göksel Kurtuluş

    Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

    Bana verilmediği söylendi. Nasıl başvuru yapabilirim, görüşebileceğim bir isim verebilir misiniz?
     
  4. brkylmz1987

    brkylmz1987 CMNet Üyesi

    Özel bir hastane il çevreden görüş almış. DKKR değil de İSKİ'den kanal bağlantı izni almaları gerektiğini söylemişler. Hastaneler sıhhi müessese olduğu için DKKR verilmediğini söylemişler.Bu hastane de bir şekilde kanal bağlantı iznini almış. Ben de İSKİ yetkilileriyle görüştüm, ilk aşamada bir dilekçe ile Asya Bölgesi Daire Başkanlığı'na (Kartal Şube Müdürlüğü) dilekçe yazmamı önerdiler.

    Ben de danışmanlığını yaptığım hastaneler için bu yolu izleyeceğim
     
  5. Göksel Kurtuluş

    Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  6. onurcelep

    onurcelep CMNet Üyesi

    Hastaneler için DKKR mi doldurulacak yoksa bağlantı iznimi alınacak benim kafam karıştı...
     
  7. Ahmet Şahin

    Ahmet Şahin CMNet Üyesi

    Göksel bey benimde danışmanlığına yeni başladığım bir hastane için bağlantı izin yazısı almam gerekiyor ASAT ı aradım siz bize bu konuda dilekçe ile başvuru yapın biz bakarız duruma göre sizden gerekli evrakları talep ederiz dediler bana şimdi bi görüş yazısı gerekiyor elinizde örnek bir yazı var mıdır yardımcı olursanız sevinirim
     


  8. ..............................Devlet Hastanesi bünyesinde oluşan atıksular belediyeniz kanalizasyonuna verilmekte olup, Çevre Kanunca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik ve Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği hükümlerince Bağlantı Kalite Kontrol İzin Belgesinin (EK-2) düzenlenerek tarafımıza verilmesini arz ve rica ederiz.


    bu şekilde başvurabilirsinz.
     
  9. Ahmet Şahin

    Ahmet Şahin CMNet Üyesi

    Yasemin hanım özel hastane ise fark eder mi?
     
  10. etmez Ahmet bey.İyi Çalışmlar.
     
  11. Ahmet Şahin

    Ahmet Şahin CMNet Üyesi

    Teşekkürler iyi çalışmalar.
     
  12. Rica ederim ne demek :)
     
  13. morgul

    morgul CMNet Üyesi

    hastaneler için bu dilekçeni ekinde olması gereken belgeler nelerdir
     
Deşarj izin/muafiyet görüşü hk. (Hastane) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

    Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
  2. Aat deşarj izin belgesi

    aat deşarj izin belgesi için hangi belgeler isteniyor?
  3. Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek

    su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj edersek su kaynağında ve çevrede olabilecek problemler nelerdir bilginize ihtiyacım var sunum hazırlıyacağım
  4. Dib (deşarj izin belgesi) / gsmr görüşü hk.

    İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) ile son görüşmelerimiz neticesinde tarafımıza gönderilen Başvuru Formu örneği ektedir. Belki lazım olabilir, bilgilerinize sunuyorum. :)
  5. Kuyu izin belgesi izin lisans

    Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü...