Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Devlete bağlı çalışan çevre uzmanı

Konu, 'Mevzuat Taslakları' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Arkadaşlar bizim mesleğin biraz daha saygın hale gelmesi devlet kontrolünde denetim gerçekleştirsek olabilecek sanırım. Bunun için öncelikle şu yeni yönetmelik saçmalığını çözmeliyiz tabi ama. Aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim. Fikrimi çürütecek, destekleyecek, geliştirebilecek birileri var mı ve neler yapabiliriz merak ediyorum.
    Çevre görevlisi olarak çalışacak pozisyondaki Çevre Mühendisleri Çevre Uzmanı olarak devlete bağlı çalıştırılması nasıl uygulanabilir. Maaşımızı devlet versin ama işletmeden de kessin. Hem patronumuz işletme sahibi olmayacağından denetim ve uygulama gerçekdışılıktan kurtulur, hem mesleğimizin saygınlığı olur. Ama sistem nasıl kurulur soru işaretleri var tabi. Danışman firmalar ne olacak? Belki ütopik bir fikir ama bu konuyu düşünmüş olan veya düşünmek isteyen var mı? Aynı durum İSG uzmanlığı için de uygulanabilir.

Devlete bağlı çalışan çevre uzmanı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. işletmede çalışan çevre mühendisleri

Bir fabrikada çalışan çevre mühendisinin rutin olarak çalışma şeklini anlatırmısınız?
  2. Belediyede çalışan çevre görevlileri

Arkadaşlar merhaba, Belediyeye ait arıtma tesisleri Ek- 1 e giren ve çevre izni almış arkadaşlar var mı? Ek 1 olduğu için çevre iznini mutlaka çevre yönetim birimi yada çevre danışmanlık firması çevre iznini almalı? Çevre Görevlisi ve Çevre Danışamanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik mdde 7 (3) bendinde belediyeler için en az bir çevre görevlisi çalışması işlemler için yeterliymiş gibi...
  3. Kimler isg uzmanı veya isg uzmanı olmak istiyor?

Güncel iş ilanlarında İSG uzmanlığı sertifikası aranır olmuş. İş yerlerinin İSG uzmanı talepleri yaygınlaşacak gibi görünüyor. 18 Ağustos 2013 'de bir sınav var. Bu sınava yetiştirilmek üzere bir kursa başladım. İSG uzmanı olmak revaçta dediler bizde olalım dedik. :) (Tabi ki son cümle espriydi.) İSG uzmanı olup ta başlı başına İSG danışmanlığı yapan var mı acaba?
  4. Belediyede çalışan çevre mühendisleri

Arkadaşlar çevre mühendisi belediyede ne iş yapar? Yani genelde büro işi mi yoksa arazi ve laboratuvar işleri our mu?
  5. Devlette calisan cevre mühendisleri

Kpss ye çalışalım atanalım diyoruzda atandıgımızda ne gibi işler yapıcaz,pasif masa başı işlermi yoksa yogun sahada geçen dinamik işler mi?