Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dezenfeksiyon prosesleri

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Huriye Tatlı tarafından paylaşıldı.

1. Huriye Tatlı

Huriye Tatlı CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Elinde su ve atıksu arıtımında dezenfeksiyon proseslerinin uygulanması ile ilgili örnek bir çalışması olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

2. Seddam Yusibov

Seddam Yusibov Misafir

Merhaba

Ekli Dosyalar:

3. Huriye Tatlı

Huriye Tatlı CMNet Üyesi

ödevi teslim ettim ama çok teşekkür ederim yinede :hhhhhh:

Dezenfeksiyon prosesleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dezenfeksiyon

Bir suyun, içerdiği patojenik mikroorganizmaların elemine edilerek, emniyetle içilebilecek hale getirilmesine suyun dezenfeksiyonu adı verilir. Suyun içerdiği bütün canlı organizmaların yok edilmesine ise (sporlar dahil) suyun sterilizasyonu denir. Sterilizasyon, dezenfeksiyonun bir kademe daha ilerisidir. Spor bakteriler, diğer bakterilere nazaran dezenfektan maddelere karşı daha mukavim...
  2. Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri

Arkadaşlar merhaba,atıksuların arıtılması dersi kapsamında hazırlamaya çalıştığım projeyle ilgili olarak ileri biyolojik arıtma ünitesi koymak istiorum,evsel atıksu arıtımı yapıyorum,bardenpho prosesini yada A2O prosesini düşünüyorum ancak tasarımını yapmak için hesaplamalara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..
  3. Kompostlaştırma prosesleri

Merhabalar Katı Atık dersinde hoca bana ödev olarak Kompostlaştırma Proseslerinin kıyaslanması,avantajları ve dezavantajları ve son yıllarda ne gibi çalışmalar yapılmış konusunu verdi.Yardım ederseniz çok sevinirim...
  4. Konvansiyonel aktif çamur prosesleri

Nüfusu 100000 üzerinde olan görece büyük kentlerin kentsel atık suyu arıtımında hangi prosesin daha verimli ve ekonomik düzeyde olacağına ve tasarımına ait bilgi edinebileceğim herhangi bi kayna önerebilir misiniz ? bitirme tasarımında oldukça yardımı olacak bir konu teşekkürler şimdiden.
  5. Ileri atıksu arıtımı uct / vip prosesleri

UCT/VIP prosesleri atıksu kompozisyonu ve işletme koşullarını araştırıyorum ancak çok fazla yüzeysel bilgi var daha öteye geçemedim. Yardımcı olabilecek var mı ?