Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dioksin endişesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  poultry_big%5B1%5D.hlarge.jpg
  Deutsche Welle Türkçe'nin bu konudaki haberi şöyle:Kuru gıdadan sebze ve meyveye, süt ürünlerinden et ürünlerine kadar piyasaya sürülen tüm gıda mamüllerinin hijyen standartlarına uygun olması gerekiyor.
  Bu nedenle, gıda mamülleri sofralara ulaşana kadar üretim tesisinden, nakliyesine ve satışa sunulduğu marketlere kadar belirli standartlara sahip olmak zorunda.
  Gıda mamüllerinin üretim yeri, ayrıca üretim ve son kullanma tarihlerinin yazılı olduğu etiketlerin, belirlenen kriterleri yerine getirmesi gerekiyor.Dioksin skandalının ardından Almanya genelinde, ürünlerin üretim ve satış koşulları yeniden mercek altına alınmaya başlandı. Koblenz kentinde bir süpermarketin reyon sorumlusu Thomas Pelzer, "Meyve ve sebzelerin ağaçtan kesildiği kök kısımlarına bakıyoruz. Çünkü bu kısımlar çabucak küfleniyor" diyerek, özellikle çabuk tüketilmesi gereken taze sebze ve meyve ürünlerinde tüketicinin dikkatli olması gerektiğini belirtti.


  ntvmsnbc

  poultry_big%5B1%5D.hlarge.jpg
   
Dioksin endişesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Asya Kıtasında Su Endişesi

  Dünya nüfusunun yarısından fazlasını barındıran Asya kıtasına bilim adamlarından "su" uyarısı... Su yönetiminin geliştirilmemesi halinde Asya'da ciddi boyutta gıda sıkıntısı kaçınılmaz olacak. Bu yüzden sosyal huzursuzluk da kapıya dayanabilir. İsveç'te, Birleşmiş Milletler himayesinde düzenlenen su konferansında bilim adamlarından Asya kıtasına "su" uyarısı geldi. Bu...