Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dkkr izni

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında İrem Reis tarafından paylaşıldı.

 1. İrem Reis

  İrem Reis CMNet Üyesi

  Merhabalar;
  Bir hastane için DKKR izni almam lazım. bunu nasıl yapabileceğimi yani gerekli evraklar vb. şeyleri bilmiyorum daha önceden bu izni almış olan biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim.
   
 2. Kadir Yılmaz

  Kadir Yılmaz CMNet Üyesi

  DKKR İçin Ugraşıyorum bende şuan Öncelikle ben Aski ye İzin için inceleme talebinde bulundum . Ona İstınaden Geldiler Numune aldılar .Şimdi Başburu formunu doldurduk. istenen belgeler var bunlar .
  • Yapı Kullanma İzin Belgesi Fotokopisi
  • Tapu Senedi fotokopisi veya kira sözleşmesi fotokopisi
  • Şirket adına ise şirket yetkilisi noter tasdikli imza sirküsü fotokopisi
  • Kişi adına ise nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Kuyu Suyu Abonesi/ Şebeke Abonesi olarak en son aya ait ödenmiş su faturasının fotokopisi
  • Vergi levhası fotokopisi
  • Mesul mühendis diploması fotokopisi
  • Danışmanlık hizmeti alınıyorsa Danışmanlık Sözleşmesi
  • Danışmanlık hizmeti alınıyorsa Danışman Firmanın BTB belgesi fotokopisi
   
 3. İrem Reis

  İrem Reis CMNet Üyesi

  Şimdi size şöyle anlatiyim bu liste benim elimdede var fakat mesul mühendis derken neyden bahsettiğini pek anlayamadım açıkcası; yani danışmanlık şirketi olarak bizim mühendisimizin diplomasını mı istiyor? yoksa hastane içerisinden mi bir mesul mühendis belirlemek gerekli yalnız DKKR iznini alacağım yer hastane olduğu için bünyesinde mühendis bulundurmuyor. Ne yapmalıyım? ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.
   
 4. cevreci_gokhan

  cevreci_gokhan CMNet Üyesi

  Bende bir soru sormak istiyorum. Oluşan endüstriyel nitelikli atıksuyumuzu belediye kanalizasyon sistemine vermekteyiz. Kanal bağlantı yazımız var. DKKR almamız gerekiyor. Belediye kanalizasyonunun sonu arıtma tesisi ile sonuçlanmıyor. Belediyenin DKKR vermeye yetkisi var mıdır?
   
 5. nakzo34

  nakzo34 CMNet Üyesi

  dkkr(dib)belgesi almaniz icin endustriyel suyunuz olmasi gerekir oda zannedersem yok onun icin muaf yazisi almaniz yeterli olur
   
 6. cevreci_gokhan

  cevreci_gokhan CMNet Üyesi

  Oluşan endüstriyel nitelikli atıksuyumuzu belediye kanalizasyon sistemine vermekteyiz.
   
Dkkr izni konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

  Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
 2. Dkkr/gprs

  Merhaba arkadaşalar.Benim sorum dkkr/gprs nedir yardımcı olursanız sevinirim
 3. Deşarj izni ve çevre izni

  Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
 4. Emisyon İzni

  Emisyon izni başvurusu yapıldıktan sonra teknik uygunluk raporunu yazabilmeleri için tesise geliyorlar. Bu konuyla ilgili sadece baca şartlarını mı kontrol ediyorlar. Yoksa atık sahası gibi başka durumları da kontrol ediyorlar mı?
 5. Dkkr ve kanal bağlantı izni

  DKKR ile Kanal Bağlantı İzni arasındaki fark nedir?