Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Doğal mineralli sular hakkında yönetmelik

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

1. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

DOĞAL MİNERALLİ SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 01.12.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25657

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında çıkan ve tüketime sunulan doğal mineralli suların teknik ve hijyenik şartlara uygun şekilde istihsali, ambalajlanması, etiketlenmesi, satışı, denetlenmesi ve onaylanması, üçüncü ülkelerin topraklarından çıkartılan ve ülkemize ithaline (Değişik ibare:RG-7/3/2013-28580) Kurum tarafından izin verilen doğal mineralli suların onaylanması, satışı, denetlenmesi ve etiketlenmesi ile Avrupa Birliğine üye devletlerin yetkili kuruluşları tarafından doğal mineralli su olarak onaylanan suların ülkemizde satışı, denetlenmesi ve etiketlenmesi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Not: Yönetmelikteki değişiklikler @Melis Kara arkadaşımız tarafından işlenmiştir. Kendisine emeklerinden ötürü çok teşekkür ederiz.

Ekli Dosyalar:

Doğal mineralli sular hakkında yönetmelik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sera gazı emisyonlarının takibi hakkında yönetmelik

Arkadaşlar sera gazı emisyonlarının takibi hakkında bana cok acıl bılgı gerekiyor.Lütfen yardımcı olur musunuz ?yönetmeliğe baktım ama raporlama falan var nasıl bır yol izlemem gerek ? şimdiden teşekkürler...
  2. Lpg sorumlu md'lük hakkında yönetmelik çıktı.

Genel anlamda bu yönetmelik kapsamında da istasyon sayısı 1 ile sınırlandırılırken diğer mühendislik dallarına ve teknikerlere sorumlu müdürlük yapabilme şansı tanınmış..
  3. Yeni yönetmelik hakkında-soru?

Öncelikle iyi günler dilerim. Arkadaşlar ben bir zamandır Mayıs ayındaki İSG uzmanlığı sınavı için kursa yazılmayı düşünüyorum. Ancak kafama takılan birkaç konu var ve sizlerden bilgi rica ediyorum. Geçen gün forumda açılan konulardan birinde; yeni yönetmelikle beraber İSG konusunda artık her mühendisin kendi alanında hizmet vereceğinden bahsedilmişti. Hatta bununla beraber Çevre...
  4. Yürürlükte Insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik

İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 17.02.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25730 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, insani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarının sağlanması, kaynak suları ve içme sularının istihsali, ambalajlanması, etiketlenmesi, satışı, denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir....