Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Doğal Seçim: ASUS Yeni U Serisi Bambu Koleksiyonunu

Konu, 'Buluşlar ve Mucitler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  ASUS, üstün notebook bilgisayar kullanımı ve şık taşınabilirlik özellikleriyle doğal tasarım harikalarını bir araya getiren, tamamen yenilenmiş Bambu Koleksiyonu ile yeşil değerlere olan bağlılığını bir kez daha kullanıcıların beğenisine sunuyor. 2008 yılında piyasaya sürülen ilk Bambu Serisinin devamı olan U Serisi Bambu Koleksiyonu, kullanıcıların bilgisayar gücü ve bağlantı ihtiyacını LOHAS (Sağlıklı ve Sürdürülebilir Yaşam Tarzları) ile birleştiriyor. Mesaj gayet net; doğayı korumak. Üstelik yenilikçi tasarım ve güçlü bilgisayar potansiyelinden ödün vermeden.


  Tasarım Güzelliği

  Şık ve çevre bilincine sahip kullanıcılar için tasarlanmış olan U Serisi Bambu Koleksiyonu notebooklar, ormanın zamanla olgunlaştığı ve değiştiği gibi, insan ve makine arasında bir kişisel yolculuk tasarlıyor. U Serisi Bambu Koleksiyonu, bambuların organik görünümü, özellikleri ve sağlamlığını korumak üzere fazla işlemden geçmemiş kahverengi bambu dış kısımlarından oluşuyor. Hem notebook, hem de doğal yaşam ikonu olan bu notebooklar, ince ama son derece fark edilebilir zarif bir tasarım içeriyor. Bambu notebook tasarımında doğal bambu dış kaplama, kullanımı rahat ve görünümü son derece şık, ince, fırçalanmış alüminyum yüzeyler, sorunsuz ve şık klavye bir arada sunuluyor. Bu farklı tasarımın en belirgin avantajlarından birisi de hafif yapısı. Bambu Koleksiyonu notebooklar, kullanıcıların beğeni ve çevresel sorumluluk alanlarında ihtiyaçlarına cevap verirken, mobiliteyi de göz ardı etmiyor.

  ASUS tasarımcıları bambuyu sadece alımlı görünümü için seçmedi. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bambu, kullanımının bir bütün olarak çevre üzerinde neredeyse hiçbir zararlı etkisi olmayan ve doğal kaynakları olumsuz yönde tüketmeyen bir bitkidir. Bambu kullanımı aynı zamanda plastik kullanımını da %15* oranında azaltıyor ve insanların üst kalite, özel tasarım mobilyalarda hissedebileceği organik bir his sağlıyor. Buna ek olarak Bambu notebooklar, %100 doğal ve geri dönüştürülebilir bambu hamurundan ve örgüsüz ambalaj bezinden yapılan ürün ambalajı ile paketleniyor.

  Güzellik ve Performans Bir Arada

  ASUS, U Serisi Bambu Koleksiyonu notebooklarına yüksek miktarda zeka yüklüyor. İşlem yükünü takip eden ve tam olarak doğru miktarda güç sağlayan özel Süper Hibrit Motoru (SHE), enerjiyi korumak ve böylece pil ömrünü uzatmak üzere NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte çalışıyor. Optimus teknolojisi, sistem kullanımına bağlı olarak akıllı bir şekilde yüksek performanslı grafikler ve normal entegre görseller arasında geçiş yapıyor. Mümkün olduğunda, daha fazla enerji gerektiren grafikler, pil ömrünü uzatarak gücü korumak için kapatılıyor.

  U Serisi Bambu Koleksiyonu notebooklar, masaüstü bilgisayar, notebook, akıllı telefon ve dijital kameralar başta olmak üzere bir çok cihaza kolayca senkronizasyon sağlayan Syncables teknolojisini de barındırıyor. Bu; dosyaların paylaşılmasını, verilerin yedeklenmesini ve koleksiyonlara erişimi hızlı ve kolay kılıyor.

  Çok daha yüksek hızlardaki veri transferlerine geçiş sağlayan USB 3.0, USB 2.0’a oranla on kata kadar daha hızlı veri transfer hızı sunuyor ve geriye dönük olarak mevcut tüm USB aygıtları destekliyor. USB 3.0, USB 2.0’a oranla cihazları çok daha hızlı şarj ediyor ve bunu yaparken daha az güce ihtiyaç duyuyor.

  Görüntü ve Ses Güzelliği

  Her U Serisi Bambu Koleksiyonu notebook, ASUS’un hassas kalite güvence standartlarını karşılamak üzere kapsamlı bir şekilde test ediliyor. LCD paneller, ölü pikseller konusunda endişeye gerek olmadan Sıfır Parlak-Nokta garantisi ile birlikte geliyor. Notebooklar, görüntülenen içerikten bağımsız olarak, renkleri, keskinliği ve diğer görsel parametreleri otomatik olarak en iyi değerlere ayarlayan ASUS Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisine de sahip. Temiz ses çıkışı sağlayan SRS Premium Surround Sound teknolojisine sahip Hi-Fi hoparlörler, Bambu Koleksiyonunun sağlam multimedya özelliklerini tamamlıyor.

  [​IMG] [​IMG]
   
Doğal Seçim: ASUS Yeni U Serisi Bambu Koleksiyonunu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

  Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
 2. Cmo genel merkez seçim sonuçları

  Sevgili forum üyeleri daha önce de duyurduğumuz üzere dün yapılacak olan oda genel merkez seçimleri tamamlandı. Seçim sonuçları aşağıdaki gibidir. Seçilen arkadaşları CevreMuhendisleri.net ve Cevre Kulubu Mail Grubu olarak tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Yeni yönetimin Çevre Mühendisliği ve toplum adına faydalı işler yapacağını umut ediyor ve tüm üyelerinde bu yeni...
 3. Oda seçim sonuçları

  Arkadaşlar oda seçim sonuçlarını bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğiz. Ankara Şube Seçimleri Ankara Şubeye bağlı 22 ilden toplam 496 adet üye oy kullanmıştır. Genel merkez delegasyonunun belirlendiği oy dağılımı şu şekilde olmuştur; Seçime pembe liste ile katılan Genç Çevre Mühendisleri 235 oy, mavi liste ile katılan Toplumcu Çevre Mühendisleri 161 oy ve beyaz liste ile katılan Aktif...
 4. ÇMO Seçim Sonucu

  Merhaba, Haftasonu gerçekleştirilen ÇMO Genel Kurulu ve seçim sonrasında resmi olmayan sonuçlara göre Genç Çevre Mühendisleri 11. Dönem Yönetim Kurulu olarak seçilmiştir. Yeni dönemin birlikteliğimizi arttırmasını dilerim...
 5. Depolama sahaları yer seçim kriterleri

  Merhaba arkadaşlar. Katı atık depolama sahaları yer seçim kriterleri ve jeomembran uygulamaları ile ilgili yüksek lisans seminerimi hazırlamam lazım. Acaba konu ile ilgili çalışmış olan , elinde kaynak gösterebilecek döküman olan arkadaşım var mıdır?