Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dosyaya gerek var mı?

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Arkadaşlar kapasite raporunda yıllık kesilen mermer miktarı 240.000 m2 fakat fireleride bunun içine kattığımızda 250.000 m2 yi geçiyoruz. Bu durumda Proje Tanıtım Dosyası hazırlanmasına gerek var mı ?

2. İl müd. gürüş alın,

Fatih Közen ve Melih Coşar bunu beğendi.
  3. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Bu konuyu açıklayacak bir arkadaşımız yok mu ?

4. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

Kapasite raporundaki 240.000 m2, hammaddelerde yazan miktar mı yoksa üretilen üründe mi?

İlgili madde kesilen mermer miktarı ile ilgili. Bana kalırsa PTD'ye girer. Çünkü 250.000 m2 mermer kesiyorsunuz, 10.000 m2 fire oluşuyor üretilen 240.000 m2 mermer.

ilgili madde üretilen mermer miktarı şeklinde olsaydı, 240.000 m2 olacağı için muaf olurdu.

5. Fatih Közen

Fatih Közen CMNet Üyesi

40 - b) 5.000 m3/yıl ve üzeri kapasiteli blok ve parça mermer, dekoratif amaçlı taşların çıkartılması, işlenmesi ve yıllık 250.000 m2 ve üzeri kapasiteli mermer kesme, işleme ve sayalama tesisleri,
    kestiğiniz mermere bakılır.

6. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Yıllık tüketim kapasitesi plaka mermer : 276.000 m2 (Yıllık İhtiyaç Malzemesi)
    Yıllık üretim kapasitesi : 240.000 m2
    Kapasite raporunda bu şekilde geçiyor.

7. E OKUMUŞ

E OKUMUŞ CMNet Üyesi

mevzuattaki "mermer kesme" ifadesi işi bitiriyor zaten, üretme denilmiyor , bu da çed i gerektiriyor...

Dosyaya gerek var mı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atıkları acil tebligat hazırlamam gerek

Herkese iyi günler arkadaşlar. Belediyelerden ambalaj atığı toplayan kurumda çalışmaktayım.Geçici faaliyet belgemiz olmasına rağmen bazı firmalar atıklarını vermek istemiyorlar.Bende firmadan atık alabilmek için belediyeye sunmak için tebligat hazırlamak istiyorum.Kendim yazmaya çalışıyorum fakat içerik hakkında pek kayda değer bir yazı yazamadım.Eğer elinde bu konu ilgi döküman olan...
  2. Ce belgesi için ne yapmak gerek

Herkese kolay gelsin. TAT olarak bir fabrika ihalesi için teklif sunacağız. Fakat fabrika bizden 2. el olarak aldığımız kağıt pres makinasının CE belgesini istedi. Bu işte çalışan arkadaşlar bu belge konusunda yol gösterebilirler mi?