Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Duyuru - endüstriyel atik yönetim plani

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Yusuf Özkır tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

ENDÜSTRİYEL ATIK YÖNETİM PLANI(Tehlikeli-Tehlikesiz Atıklar)
    Bilindiği üzere sanayi faaliyetleri sonucunda bir tesiste aynı anda tehlikeli ve tehlikesiz atıklar oluşabildiğinden atık yönetimi ile ilgili planlamaların tüm atık türleri düşünülerek yapılması gerekmektedir.
    Bu doğrultuda, Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ nün 04.06.2012 tarih ve 9223 sayılı yazısı ile hazırlanıp bildirilen “Endüstriyel Atık Yönetim Planı” formatına www.csb.gov.tr/dosyalar/images/file/atikform.pdf web adresinden ulaşılabilinmekte olup;

Söz konusu planın, faaliyetleri sonucu tehlikeli ve tehlikesiz atık üretimi olan tüm sanayi tesisleri tarafından hazırlanması gerekmekte, daha önceden hazırlanan tehlikeli atık yönetim planları geçerli olmakla birlikte atık yönetim planları ile ilgili güncellemelerin “Endüstriyel Atık Yönetim Planı”na göre yapılması ve yeni faaliyete başlayacak olan tesislerin “Endüstriyel Atık Yönetim Planı”nı hazırlamaları gerekmektedir.
    *ALINTIDIR.

2. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

mrb, tesis bünyesinde oluşan metal hurda atıkların ilgili tebliğ kapsamında 01.01.2014 tarihine kadar lisans şartı aranmaksızın toplama-ayırma tesislerine ve doğrudan ergitme tesislerine gönderilmesi mümkün. 200140 kodlu hurda metalleri lisansı olmayan tesise vermek ve bunu EAYP da sunmak uygunsuz mudur ? yoksa plana mı yazmamam mı gerekir.

Duyuru - endüstriyel atik yönetim plani konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel atık yönetim planı

20 01 26 atık koduna sahip "20 01 25 Dışındaki Sıvı ve Katı Yağlar" tehlikesiz atık olarak mı sınıflandırılıyor acaba bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı ya da bu koda sahip atıklar atık yönetim planına yazılır mı ?
  2. Endüstriyel atık yönetim planı

arkadaşlar yeni üye oldum hiçbir şey bilmiyorum 18 tane firmanın dosyasına bakıyorum. sadece birinin gfb si var. diğerlerini almam lazım. yardımcı olursanız sevinirim zira soru bombardımanına tutabilirim bu siteyi. endüstriyel atık planı gfbden önce mi sonramı yada gfbyle alakası varmı
  3. Endüstriyel atık yönetim planı son durum

Forumda yeniyim. Çevre Mühendisi de değilim (hatta mühendis bile değilim). Geçen hafta önüne bir klasör verildi. Önceden yapılmış Atık Yönetim Planının süresi doluyormuş. Benim yenilemem gerekiyor. Ancak önceki plan tehlikesiz atıkları içermiyor. Onları eklemem gerekiyor. Çalıştığım şirketin faaliyet konusu uçak bakım onarım. Bakım sırasında oluşan Plastik, cam ..vb dışında ofis ortamından...
  4. Endüstriyel atık yönetim planı hazırlanması

Arkadaşlar endüstriyel atık yönetim planı nasıl hazırlanır? Mesala 2014-2015-2016 yılı atık miktarlarını nasıl hesaplarız? bunlar tahmini değer mi oluyor yoksa referans aldığımız noktalar oluyor mu?
  5. Endüstriyel atık yönetim planı

Herkese kolay gelsin. Birleşik denetimde geçen endüstriyel atık yönetim planı ile ilgili geri dönüşüm tesislerinin hazırlaması gerekiyor mu?