Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında contaminant tarafından paylaşıldı.

1. contaminant

contaminant CMNet Üyesi

Arkadaşlar sanıyorum bilinmesi güç bir soru olacak ancak düzenli depolama tesisi hakkında çevre lisansı sürecini yaşayanlar belki yardımcı olacaktır. GFB kapsamındaki özel belgelerden olan düzenli depolama tesisi onay belgesinin ne olduğunu nasıl alınabileceğini öğrenmek istiyorum. yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler. bir dip not düşeyim, çevre il müdürlüğü bu kavramı ilk kez duymuş gibi davrandı :)

2. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Düzenli depolama tesisi lisans onayı bildiğim kadarıyla bakanlık onayı oluyor.

ATIKLARIN DÜZENLİ DEPOLANMASINA DAİR YÖNETMELİK
    MAdde 11-
    c) İnşaat süresince Bakanlığa sunulacak denetleme raporları ve işletme planı Bakanlıkça onaylanan tesis, Düzenli Depolama Tesisi Proje Onay Belgesi ile Bakanlığa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre geçici faaliyet belgesi için müracaat eder. Geçici faaliy
    et izni süresi içerisinde Bakanlığa sunulacak izleme raporları ve kapatma planı ile lisans müracaatı değerlendirilir.

Bu arada bir şey sormak istiyorum. Siz düzenli depolama tesisinizi sadece kendi atıklarınız için mi yoksa diğer firmalarında atıklarını almak için mi yapıyorsunuz?

3. contaminant

contaminant CMNet Üyesi

Biraz geç olacak ancak biz bölgemiz içinde oluşan proses atıkları ve arıtma çamurları için bir monodeponi yaptık. burayla ilgili izin işleriyle uğraşmaktayım. Bakanlıktan gelen bir onay olduğu doğru, ancak prosedür hakkında maalesef bilgisi olana rastlayamadım.

Düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Düzenli Depolama Tesisi Tasarımı

Arkadaşlar düzenli depolama tesisi tasarımı ile ilgili bir sunum hazırlıyorum. Elinde bu konu ile ilgili görsel bilgiler olan varsa ve paylaşırsa cok sevinirim. İyi çalışmalar.
  2. Düzenli Depolama Tesisi İnşaası

Merhaba Arkdaşlar Cevher zenginleştirme tesisleri için 3. sınıf düzenli depolama tesisi inşaatı yaptıran var mı? Bu tesisleri yapan bildiğiniz firma var mı?
  3. Düzenli Depolama Tesisi

Arkadaşlar düzenli depolama tesisi inşaat aşamasından sonra alınacak izinler hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.
  4. 1. sınıf düzenli depolama tesisi

Arkadaşlar 1. sınıf düzenli depolama tesisi hangi illerde var bilen var mı?
  5. 2.sınıf düzenli depolama tesisi

Arkadaşlar merhaba Ben Niğde-Aksarayda çalışıyorum, bizim çok fazla sondaj çamurumuz mevcut, organik ve inorganik açıdan tehlikesiz, sadece ekotoksik özelliği vardır, ve bunun 2.sınıf düzenli depolama tesisine gitmesini düşünüyoruz, Aksaray iline yakın herhangi bir şehirden 2.sınıf düzenli depolama tesisini bilen kimse varmı, haberdar ederseniz çok sevinirim. Hepinize iyi çalışmalar dilerim.