• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çed kullanıcı adları ve şifreler

E.Onur Özçiçekçi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Baştürk Mühendislik Çevre Teknolojileri
Arkadaşlar biliyorsunuz ÇED Süreci artık çevrim içi olarak yürütülecek.

Konu ile ilgili olarak Bakanlık'tan yazı geldi. Kullanıcı adları ve şifreler daha önce bildirmiş olduğumuz mail adreslerine gönderilmiş. 10.04.2013 tarihinden itibaren sistem üzerinden yeterlik başvurusunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Sisteminin adresi: eced.csb.gov.tr

Haberi olmayan arkadaşlar var ise duyurulur.

Bakanlık Yazı cmnet.jpg

Proje tanıtım dosyası hazırlamak zorunda olmayan tesisler kendileri ÇED görüşü alabilecekler mi?
Websitesine girmeye çalıştım bu sayfa kullanılamıyor bilgisi geldi.

@Cansu Bağ

ÇED yönetmeliği kapsamı dışında yer alan firmaların başvurularını il müdürlüğü personeli yada bizler yapıyoruz. Ama onların paneli biraz farklı, form gibi yani.

Ankara'daki e-çed eğitiminde, "vatandaşların çed görüşü sorma haklarını ellerinden alamayız. Kendileri dilekçe ile başvuracaklar. Sonra İl müdürlüğümüze gelip, bir personel yardımıyla başvurularını yapacaklar" şeklinde söylendi. Tabi biz yine vekalet ile "vatandaş"ın işlerini yürütebiliriz.
@Cansu Bağ

Ayrıca sistem henüz açılmadı. Yeterlik tebliğ'i sisteme uyarlanacak. Tebliğ çıktıktan sonra sistem devreye girecek. Ama ben linki paylaştığımda siteye girilebiliyordu. Herhalde devre dışı bıraktılar.