• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

can bey bir gfb yapmıştık uygunluk yazısında eksiklik çıktı elden eksik belgesini almıştık , şimdi hazırladık giriş yapacağız ama hala eski başvurumuz değerlendirmede diyor bunu nasıl çözebiliriz.

Çok sağolun. Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama ben de zor durumda kaldım ve bunu da belediyede ilgilli kişilere anlatamayınca çözümü siz de buldum:)

can bey bugun sizi çok rahatsız ediyorum ama gfb başvuru başlangıcı yaptık internetsel bi sorun yüzünden çıkı tekrar girmek zorunda kaldım şimdi yeni kayıt olarak görünüyor başvurularımda tekrar giremiyorum belgeye nasıl çözebilirim. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim...

Can Bey Merhaba

gfb müracatında bulunacaz fkat sorunumuz var. yada sorun mu bilemiyorum. çevre bilgi sisteminde firma ismi "MİKROKAL KALSİT SAN. VE TİC. LTD ŞTİ. (İR:200612252 NO LU KALSİT OCAĞI VE KIRMA-ELEME-ÖĞÜTME TESİSİ) OLARAK GEÇİYOR FAKAT EN SON İMZA KISMINDA İMZALAIĞIMIZ ZAMAN TAAAHÜTNAMEDE MİKROKAL KALSİT SAN. VE TİC. LTD ŞTİ. 200612252 NO LU RUHSAT ALANI diye çıkıyor bi problem çıkarır mı saygılar

takdire şayan bir insansınız.. bu kadarını bile görmek şahsen beni mutlu etti.. çünkü il çevrelerin her durumda size yönlendirdiklerinden dolayı işlerinizin çok yoğun olduğunu biliyorum ...Teşekkürler

Can Bey

yeni tesis kayıt yaparken (çevre izni için) uygulamalardan(atık beyan formu, gemi atık takip sistemi gibi) birini seçmeden işleme devam edemiyorum. Bu olması gereken bir durum mu ?

teşekkür ederim Can Bey

Can Bey

Dediğiniz gibi işlem yaptığımızda ise hem tesis hemde firma onay bekleyen tesisler olarak görülüyor.

Can Bey merhaba;
Atık kodu eksik olan tat firmalarına tekstil atıkları ile beraber diğer eksik kodlar da eklendi.Fakat lisansımızı sistemden indirdiğimizde bu kodları göremiyoruz. Daha sonra mı eklenecek acaba?

Can bey merhabalar,
ben verdiğiniz adrese mail attım ama henüz cevap gelmedi. burdan da sorayım sorumu. danışmanlık yeterlilik belgesine sahip firma bu başvuruda kullandığı kullanıcı adı ve şifresini unuttu ne yapmalıyız? siz sistem üzerinden danışmanlık firmalarını kullanıcı adı ve şifresini görebilirsiniz değil mi?

Can Bey Merhaba;
İzin lisans başvurusu için GFB belgesinin süresi 1 gün geçmiş sistem başvuru yapamazsınız diye uyarı veriyor. Ancak sisteme daha önce giriş yapılamamış çünkü sistemde sıkıntı varmış kayıt yapılamamış. Şimdi bu konuda ne yapılabilir? Yardımcı olabilir misiniz? Tesis Ek-2 kapsamında

@İsmet Arslan
İsmet bey lütfen şahsi konunuzu artık mail olarak gönderin. Buradaki arkadaşlara konu fazlalığı oluyor.

tesis işlemlerinde vekaletnameyi yükleyim e-imza ile imzalıyorum .fakat sistem belgeyi kaydetmiyor.kayıt işlemi olmadığı için tesisi ekleyemiyorum.yardım!!!

Can Bey merhabalar
ÇBS de firma kaydı var ve firmaya bağlı onaylı tesis kaydıda gözükmesine rağmen
Danışmanlık protokolü yaparken "firmaya bağlı tesis yoktur " ile karşılaşıyoruz.
2. kez tesis kaydı yaptığımızda da biden fazla kayıt oluşuyor.
Şu an sistemde gereksiz birçok tesis kaydı var, ve bizler silemiyoruz.
2. sorum şu daha önce kaydını ve danışmanlık atamasını yaptığımız tesisler için de vekaletname isteniyormu?
yeni tesis kayıtlarında bu belgeyi yüklemeden diğer aşamaya geçemiyoruz ama eski tesislerimizde böyle değil, sadece vekaletname yüklenmedi bilgisi yer alıyor.
yardım istediğim son konu; ÇBS de kendi şifrem ile girdiğimde danışmanlığını yürüttüğüm tesislerin firma ve tesis bilgilerini düzeltebiliyorum. ancak bu ekran sayfasında aşağı-yukarı hareket edemiyorum. tek sayfa görünüyor.
teşekkürler

Can Bey,

Sistemde sanırım bir hata var. Çevre Görevlisi ekleme çıkarma kısımlarında sistem takılıyor hiç bir işlem yapılamıyor.

Şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar yönetmelikte çevre izin ve lisans kapsamında başvuruların Nisan ayına kadar yapılmasından bahsediliyor. Bu konu hakkında bana bilgi verebilir misiniz acaba?

Can Bey merhaba,

Yönetmelikte tesisler ile sözleşme imzalandığında 20 iş günü içinde yetkili idareye bildirilmesine ilişkin madde bulunmaktadır. Yetkili idareye bir dilekçe ile başvuruyoruz. Peki online sisteme de 20 iş günü içinde tesisi kayıt etmemiz mi gerekiyor yönetmeliğe göre? Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...