• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

Himm ek bacaya neden ihtiyaç duyulmuş peki? Eksi bir sisteme baca ilavesi falan olmuş anladığım kadarıyla. Çevre izni alınan bir yerde yönetmelik maddelerini kapsayan bir durum yksa ihtiyaç yok gibi duruyor. Çevre izni alınmasaydı gfb yenileme başvurusu yapın derdim çünkü bu durumda gerekiyordu.

Daha onceki belirttiğim maddenin 4. Bendi gereği il Müd. Görüş sorabilirsiniz.

Şimdi de emisyon raporlarını yüklemek istiyorum ancak imzalama işlemini yaptıktan sonra tekrar tekrar imza istiyor ancak kaydetmiyor.
Bu sorun bizim bilgisayarlardan kaynaklı olmasın? Sabahtan beri uğraşıyorum sonuç alamadım.

Problemin çözümü ile ilgili yardımcı olabilecek var mı?

@Filiz Bali
arkadaşlar mobil imzada sıkıntı var sürekli algoritmadan kaynaklı bende de oldu ama 2 gün sonra kendine geldi

@Can Güney Uyar
:aglyrmngaa::agla::aglyrmngaa: arıyoruz....gelen firmanın arkasından konuşmakda istemiyorum ama gelmeseydi daha iii di beyanların son günleri ortalığı karıştırdılar. en kısa zamnda tüm sistemsel sorunlar halledilir inş.

Gelen firmadaki arkadaşlar da bu forumu bilmiyordur henüz, elbet onlar da destek verecektir diye umuyorum,

ama Alper Bilgin ve Sedat Azizoğlu beylerin bana yardımları çok dokundu. Allah onlardan razı olsun. İmkanları çerçevesinde yardımcı oldular ve olmaya devam ediyorlar. İnşaallah yeni yerlerinde de Allah(cc) onları utandırmaz. sizleri arayacağımız kesin, her şey için çok teşekkürler...

İzmir'e gelirseniz bana ulaşırsanız sizleri ağırlamak isterim selamlar saygılar...

arkadaşlar kolay gelsin çevre görevlisi ve danışmanlık firmalarrı hakkında yönetmelik kapsamında;
(2) Çevre danışmanlık firmaları;

a) İstihdam edilen personelin T.C. kimlik numaralarını ve sosyal güvenlik numaralarını on iş günü içerisinde Bakanlığa bildirmekle,

b) Çevre görevlisi belgesine sahip personelin firmadan ayrılması veya işe başlaması durumunda Bakanlığa on iş günü içerisinde haber vermekle, yükümlüdür.

bu maddeler kapsamında işe giren ve işten çıkan arkadaşlarımızı yazılı olarak bildirmemiz mi gerekiyor. yoksa zaten sistem üzerinden yaptığımız ekleme ve çıkarmalar yeterli midir?

demekki bakanlığın sisteminden kaynaklı bir sorun.Bir tesisimin izin başvurusu ile ilgili eksiklik bildirmişler fakat belge görüntülenemediği için ne eksik var öğrenemiyorum.