• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@seezgn
Geçtim :) hemen mail atın tc kimlik no, kişi bilgileri vb. göndereyim.

@burcakbulut
özel belgelerde arıtma tesisi proje onayını istiyor diyerek probleminize cevap vermişsiniz zaten. İstenen belgeleri eksiksiz yüklerseniz bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Mutlaka yüklemelisiniz. Ne yükleyeceğimd erseniz Bakanlıktan bilgi talep edin.

Can Bey Merhaba,
Çevre yönetim birimine 5. adımda tesis eklemesini gerçekleştiremedik. Sayfada onunla ilgili bir sekme yok. Tesis eklemesi için nasıl bir yol izleyelim? Bu konuda yardımcı olurmusunuz. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum sizi ama ben de ne yapacağımı şaşırdım

Sorular birikiyor bir ekleme de ben yapayım :)
GFB başvurusu yaparken tesis yapılış tarihini 12.10.2004 den önce girdiysek sistem bizden bunu ispatlayan belge istiyor
12.10.2004 den sonra girdiysek de yapı kullanma izni ile birlikte yapı olmadığına dair taahhütname
Ancak
12.10.2004 den önce yapılmış olan tesisin 2007 de bir de ek binaya ait yapı kullanım izni varsa bunu girebileceğimiz bir yer yok bildiğim kadarıyla.

Taahhütnamede sonuçta bu tarihten sonra yapılmış tesis yoktur diye belirtilmesi isteniyor. Buna benzer bir sebeple ret edildi bir başvurum. Ben taahhütnameyi 2007 tarihli şu yapı kullanma izni haricince yapılmış bina yoktur gibi yazmıştım.

can bey merhaba belediyemiz tesisi çevre sistemine görünsün diye gerekli başvuruyu çevre il müdürlüğüne gönderdim bugün bana kullanıcı adı ve şifre gönderdiler cbs sistemine girdim yanlış şifre yazı çıkıyor. ben cbs sistemine başvuru işlemleri yaparken kendi kullanıcı adım ve şifremle yapttım . ne yapacağım şimdi

@filizaslan
03122075872 numralı telefonu arayarak Alper bey ile görüşün ve Can bey'in selamı var bana şifremi düzgün şekilde verin deyin yeterli :)

can bey merhaba tekrar. size mail attım ama cevap gelmedi. nasıl ve nerden şifre talebinde bulunacağız demiştim. şifremi unuttum kısmından olmuyor çünkü.çok az zamanımız kaldı biran önce çözmem gerekiyor bu konuyu.cevabınızı bekliyorum.

Can Bey merhaba c.y.b kurucaz ama 2.cevre görevlisi kaydını nasıl yapıcaz sistemde çıkması için

Can Bey Marhaba;

Bende çevre bilgi sisteminde, çalıştığım firmanın yetkilisi olarak görünüyorum ancak çevrimiçi çevre izinleri sisteminden girdiğimde herhangi bir tesis ile anlaşmanız bulunmuyor diyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim

@dilekk
Sorunuzdan hiçbirşey anlamadım. 2.cevre görevlisi kaydını nasıl yapıcaz sistemde çıkması için?

Sistemde kendimi görüyorum ve onay beklediğim yazıyor fakat diğer kişiyi eklemek için "ekle" sekmesi gibi birşey yok nasıl gireceğim?

Can Bey merhaba, size bazı sorularım olacak. Biz çevre y.birimimizi kurduk ancak bakanlığa onay başvurusu kısmını bir türlü halledemedik. Hep bir problem çıkıyor. Sizin sistemin (çevre izinleri ) 3. maddesi olan ÇYB Yetkili işlemleri bölümünden vekalet işlemini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İşletme Yetkilisini seçiyoruz daha sonra çevre görevlisini seçiyoruz onaylı vekalet dosyasını seçiyoruz. Daha sonra başlangıç ve bitiş tarihi diyor.Başlangıç tarihimiz var (Onayın imzalandığı tarih) ancak herhangi bir bitiş tarihimiz yok. Ancak izinlerin 5 yıl olduğunu düşünerek 5 yıl sonrasını seçtik. İmza kısımlarına geldik. e imza ile imzaladık. En sonunda "zaman damgası eklenemedi" diye bir uyarı mesajı geliyor. Burada tıkandık. Acaba yanlış yaptığımız olay nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

@Fatih Taş
Fatih Bey aynı durumla bizde karşılaştık eimzadan kaynaklı. E imza sağlayıcınızla görüşün onlar uzak masa üstü programı ile bilgisayarınıza erişip zaman damganızı ekleyecekler.

@Can Güney Uyaryani diğer kişiyi eklemek istediğimde ekle kısmını göremiyorum imzalama işlemlerinde bir sıkıntı var şu an 2.kişi derken onu demek istedim

Dilek Hanım,

Aynı problem bizde de mevcut. 2. kişiyi ekleyeceğim herhangi bir kısım yok. Can Beye mail attım haber bekliyorum kendisinden.