• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri;

• Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81

Not: Daha önce destek verdiğimiz "izinlisans2@ormansu.gov.tr" ve "izinlisans2@cob.gov.tr" adresleri artık kullanılmamaktadır.

izinlisans.cevre.gov.tr adresine kayıt oldum ama benden kayıt sonrası e-imza filan istemedi direk kayıt oldum daha sonra kimlik bilgilerimi gireyim dedim tc aratıyorum bilgiler geliyo tel giriyorum ama il ve adres kısmı pasif görünüyor bir şey yazamıyorum o nedenlede kaydımı yapamıyorum.Nerdir bunu derdi...

Sedat bey, bir çevre görevlisinin sigortası, ayrı iki farklı çevre danışmanlık firmasında aynı anda sigortalı gösterile bilinir mi? Gösterilmesi halinde danışmanlık firmalarının yetki belgesini askıya alınmasına sebebiyet verecek bir cezai yaptırım uygulanır mı?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

@evmek
Çevre Görevlisi ya bir firmaya bağlı tesiste görev alabilir, ya E1 kapsamı da olan birden fazla tesisi bulunan firmada çevre yönetim birimine bağlı olarak çalışabilir, yada danışman firmaya bağlı olacak görev yapabilir. SGK kaydında yalnızca bu şekide bir firmaya bağlı olarak işe giriş bildirgesi alabilir. Bu işe girişler ÇŞB tarafından kontrol edilmektedir.

@TaLHa
Bakamaz arkadaşım, e-izin sistemi de buna izin vermez, E2 kapsamında çevre görevlisi firmaya ait tek tesise bakabilir, bunların dışında ya çevre yönetim birimi (en az 2 ç.g.) yada danışman firma bünyesinde çalışabilir (en az 3 ç.g.)

Sedat Bey merhaba, benim sorum; Çevre Görevlisi Belgesini aldığımda ikamet adresim Trabzon'du fakat şimdi İstanbul'da bir firmada işe başlıyorum. Adres değişikliğini nasıl yapabilirim? Diğer sorum ise meslek bilgilerini benim mi girmem gerekiyor yoksa firma giriyor ben onaylıyor muyum? Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

cok acil bir sorum olacak benim çevre görevlisi olarak bir firmayı kendime kaydediorm imza oldu fakat ekranda lutfn bekleyn yazisi cikti simdi imzalanms oldu mu yoksa kaydtmedm die olmadi mi

şöyle bir mail aldım:
Çevre Bilgi Sistemi Programı Kullanıcı Bilgileri

Çevre Bilgi Sistemi programı TARSUS belediyesi için kullanıcı hesabınız oluşturulmuştur.
Kullanıcı Adınız: ..............
Şifreniz : .............

soru şu ki önceki kullanıcı hesaplarımız ne olacak??

Sedat Bey;
belediyelerin hem kendi adına hem de su kanalizasyon işleri(arıtma tesisinin bağlı olduğu idare, aski,iski taski vb)biirmlerinin farklı vergi numaralrı mevcut. bu durumda 2 farklı hesap almak dolayısyla 2 farklı yönetim birimi gerekli. bu durumu tüm belediyeyi bir tek kuruluş oalrak kabul eden bir sistem geliştirme miyiz?biizm için içinden çıkılmaz bir durum oluşuyor işlemlerimiz yapamıyoruz. yardım ve önerilerinizi bekliyoruz.

Merhabalar Sedat Bey,

Kullanıcı adı ve şifre ile izinlisans.cevre.gov.tr adresine girdiğimizde ekrana bu görüntü geliyor.

hata.png

aşağıda eklediğim dosyadaki hata görüntüsünü bu ara çok fazla görmeye başladık.

@KaanDogukan
ÇŞB aktarılmasından sonra karşılaşılan Genel Geçici bir bağlantısı hatası 10 Dk. sonra tekrar denermisiniz.

@pnry
Tesisinize ait mevcut kayıtlar Bağlı bulunduğunuz il müdürlüğünde olduğu için il müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz.