• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri;

• Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81

Not: Daha önce destek verdiğimiz "izinlisans2@ormansu.gov.tr" ve "izinlisans2@cob.gov.tr" adresleri artık kullanılmamaktadır.

Sedat Bey izinlisans la ilgili kimlik bilgilerimin görünmesinde sorun var mail attım cevap alamıyorum. tc numarası girilebiliyor fakat hata veriyor yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

Sedat bey kolay gelsin öncelikle , sisteme yeni büro tescil belgemizi yüklemeye çalışıyorum ancak belgeyi imzalamama rağmen kaydete bastığımda uzun süre beklememe rağmen kayıt işlemi gerçekleşmiyor. Acaba hata nedeni ne olabilir , sistemle mi benle ilgilimi olabilir. Tşkler ..

benim sizlere bir sorum olacak danışmanlığını yaptığım bir firmanın soap stock atığı oluşmakta. bildiğiniz üzere bu atık tehlikesiz atık sınıfına girmekte. taşınmasıyla ilgili bilgi almak istiyorum atığı alan firmanın bulundurması gereken şeyler nelerdir.

@lermiemel
Merhaba, soapstocklar son dönemde değişiklik yapılan "Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliği" ile birlikte tehlikesiz atık sınıfına girdi. Mevcut durumda lisanslı geri kazanım firmalarına UATF doldurulmadan gönderimleri sağlanmaktadır.

Fabrika istanbulda iken hava emisyon konulu geçici faaliyet belgesi almıştık.
çevre iznine başvuru yaptıktan sonra fabrika dilovasına taşındı. Taşınmadan
dolayı çevre izni reddedildi. gfb iptal edildi.

Dilovasında hava emisyon konulu çevre izni için uygunluk aldım.

gfb'ye başvurma aşamasındayım. izin lisans portalı 9.kısımda

Belge İptal Nedeni İle Yenileme Dekontu
[TBODY] [/TBODY]

diye bir kısım var ne yapmam gereklidir...

ÇEVRE İZİN LİSANS YÖNETMELİĞİ MADDE 13:
(3) Geçici faaliyet belgesi başvurusu reddedilen veya geçici faaliyet belgesi iptal edilen işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, reddedilen veya iptal edilen başvuruya ait her bir çevre izni veya çevre izin ve lisans konusu için 19 uncu madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır. Başlatılan süreç sonunda geçici faaliyet belgesi veya çevre izni/çevre izin ve lisans belgesini alamayan işletmeler altmış takvim günü süresince faaliyette bulunamaz ve geçici faaliyet belgesi başvurusu yapamaz. Bahsedilen altmış takvim günü sonunda gerçekleştirilecek geçici faaliyet belgesi veya çevre izin/çevre izin ve lisans belgesi başvurularında belge bedeli olarak 19 uncu madde uyarınca belirlenen bedellerin iki katı uygulanır. Bu başvuru süreci sonunda da geçici faaliyet belgesi veya çevre izni/çevre izin ve lisans belgesini alamayan işletmeler doksan takvim günü süresince faaliyette bulunamaz ve geçici faaliyet belgesi başvurusu yapamaz. Geçici faaliyet belgesi veya çevre izin veya çevre izin ve lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.

sadece emisyon konulu çevre iznine tabi iseniz Çevre İzin ücreti olan 2200 tl yi yatırıp AÇIKLAMA KISMINA GFB İPTALİ NEDENİYLE yazarak "Belge İptali Nedeniyle Yenileme Dekontu" kısmına yüklemeniz gerekecektir.

Belge iptali fabrikanın taşınmasından dolayı gerçekleşti. Ben bu maddeden iznin gereklerinin yerine getirilmemesinden dolayı olan iptalden bahsediyor gibi geldi.

@Mustafacan sistemden yeni tesis olarak eklemeniz gerektiğini düşünüyorum sonrasındada yeni kurulan tesis ilk başvuru şeklinde yapılabilir. bu arada çed kararı, sicil gazetesi, kapasite raporu gibi belgelerde zaten değişmesi gerekmekte.

@Ulaş Özdemir

Çok teşekkürler.

Fabrika istanbuldan dilovasına taşındı. İstanbul il çevre
bakarken kocaeli il çevreya dahil oldukç Bahsettiğniz belgelerin hepsi
değişti.

@Mustafacan

çevre bilgi sisteminden
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den yeni tesis kaydı açmanız, istanbuldaki çevre il müdürlüğü ile görüşüp, çevre bilgi sisteminden kaydınızı sildirmeniz de gerekecektir.

sonrasında belgelerinizi güncelleştirdiğiniz için, Ulaş beyin de söylediği gibi, tekrar dekont yüklemeden ilk defa başvuru gibi gfb başvurusu yapabilirsiniz.çevre bilgi sisteminde kuruluş tarihi güncel tarih olacağından bir problem oluşturmayacaktır.

Merhaba. Çalıştığım işyerinde Çevre Yönetim birimi kurmak istiyoruz.Fakat işveren vekalet atama kısmında Çevre görevlisini seçeceğimiz alan açılmıyor. Çevre görevlisi işlemlerinde de Çevre Görevlisi ekle kısmını tıkladığımızda hata veriyor. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?(İnternet explorer 8, java yeni sürüm)

Çevre bilgi sisteminde firma bilgilerini güncellemiştim.

Şu anda izinlisans portalında da güncel adres çıkıyor.
İstanbul İl Çevre ile görüştüm onların sisteminde de
görünmüyormuş. fakat ben de eski iptal ve redler göründüğü
için dekont yükleme istiyor. bakanlığa mail attım henüz dönmediler.
Sorun acaba ; muhasebe kayıtları hala istanbulda.
sistem vergi dairesinden
bilgileri çekiyor ondan olabilir mi ? Bana göre sistemde eski kayıtlar silinmeden
yeni giriş yapamam. bunuda ancak bakanlık yapar. bakanlıktan bu konuda
yardımcı olabilecek kişilerin iletişim bilgilerini bilen var mı
@Mustafacan

merhaba, benim bir sorum olacak sıfırdan bir firma aldığınızda ilk başta yapılan işlemler nelerdir? araştırma yaptığımda karşıma hep GFB ve Çevre İzinleri çıkıyor yönetmelikler ama bu kısma gelene kadar yapmam gereken bir aşama varmı onun hakkında bilgilendirirseniz sevinirim..
teşekkürler..

@ankaralost işletmeyi
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden çevre bilgi sistemine kayıt(eğer yoksa), 30 gün içerisinde aylık değ. , iç tetkik ve çalışanlara ve idari personele yönelik eğitim çalışmalarınızı yapmalısınız, bu arada işletmenin çevre izin durumuna göre gerekli evrakları(il müdürlüğü uygunluk yazısı, çed kararına ilgi yazı, tic. sic. gazetesi, kapasite raporu ve hazırlayacağınız iş akım şeması ve proses özeti ) temin edip bu süreci takip etmelisiniz