E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Akıncı

Yasemin Akıncı

evet bekliyor bi hata vermiyor bilgisayarı kilitliyor. verdiğiniz mail adresine de gönderdim. teşekkürler.
  2. Burçin Birinç

Burçin Birinç

Google CHROME da denediğimde ekranda aşağıdaki görüntü çıkmaya başladı şimdi. "İmzalama yapacağınız sertifikayı seçiniz" yazıyor.
    Adsızm.png
    İbrahim Şen bunu beğendi.
  3. Tansel Özçelik

Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Forum Yöneticisi

E ımza n takılı degıl yada bılgısayarın e ımzanı gormemıs
    İbrahim Şen ve Deniz Cingiz bunu beğendi.
  4. deucevre

deucevre

"Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik gereği Geçici Faaliyet Belgesi alınmasından en geç 6 ay içerisinde çevre izin ve lisans e-başvuru sürecinin tamamlanması; çevre izin ve lisans sürecinde eksiklik bildirimlerinde bildirim tarihinden itibaren eksikliklerin seksen gün içinde tamamlanarak yetkili mercie gönderilmesi zorunludur. Söz konusu süreçlerde geri dönüşlerle ilgili sürelerin aşılmasından kaynaklı iptale düşme sıkıntılarının yaşandığı görülmektedir. " diye Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün sayfasında duyuru yapılmış, ve başvuru bitiş tarihlerinin gün/saat/dakika/saniye dikkate alınarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir diye yazılmış, benim şimdi Çevre İzni eksikliği vardı ve 80 günlük sürem Pazartesi bitiyor ama ben saat kısmını göremiyorum, bana bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.
  5. Mehmet Feyizoğlu

Mehmet Feyizoğlu

e-imza da bunları görebilirsin. belgenizin e imzayla imzalandığı alanda dosyayı görüntüleyin. oradan detaylı olarak tarih saat görebilirsiniz.
  6. deucevre

deucevre

ben e-imza kullanıcısı değilim, mobil imza kullanıyorum, o zaman göremeyecekmiyim saat kaçta başvurunun son olduğunu
  7. Mehmet Feyizoğlu

Mehmet Feyizoğlu

mobil imza önemli değil. ikisinden de görebilirsiniz. yanlız sizin belgenizi onaylayanın e-imzasına bakınız. ilk onay zamanına. anladığım kadarıyla siz ilk 80 günlük süreyi kullanıyorsunuz. son güne kadar tekrar bir bilgi yüklediniz de eksik dahi olsa yeniden bir süre kazanımınız olacaktır.
  8. İbrahim Şen

İbrahim Şen

Burçin Hanım aynı hatayı bende alıyorum. Tansel Beyin dediği gibi E imzayı görmesi için tüm usb girişlerini denedim olmuyor. E imzamda sorun olmadığınıda düşünüyorum çünkü arkadaşımın bilgisayarında görüyor imzalayabiliyorum.
  9. Burçin Birinç

Burçin Birinç

Dosya imzalamaya çalışırken böyle bir yazı çıkıyor.

Kod:
    Java Plug-in 10.25.2.17
    Using JRE version 1.7.0_25-b17 Java HotSpot(TM) Client VM
    User home directory = C:\Users\ELiF
    ----------------------------------------------------
    c: clear console window
    f: finalize objects on finalization queue
    g: garbage collect
    h: display this help message
    l: dump classloader list
    m: print memory usage
    o: trigger logging
    q: hide console
    r: reload policy configuration
    s: dump system and deployment properties
    t: dump thread list
    v: dump thread stack
    x: clear classloader cache
    0-5: set trace level to <n>
    ----------------------------------------------------
    Missing Permissions manifest attribute for: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Eimza/applet/ImzaApplet_20130326.jar
    Missing Codebase manifest attribute for: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Eimza/applet/ImzaApplet_20130326.jar
    Missing Permissions manifest attribute for: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Eimza/applet/ImzaApplet_20130326.jar
    Missing Codebase manifest attribute for: http://izinlisans.cevre.gov.tr/Eimza/applet/ImzaApplet_20130326.jar
    Lisans Verildi
    dllPath: C:\Users\ELiF\AppData\Local\Temp\pkcs11wrapper16.dll
    DLL Path: C:\Users\ELiF\AppData\Local\Temp\pkcs11wrapper_x32_131.dll
    Class Path:C:\Program Files\Java\jre7\classes
    Parametre Verilmedi: tmpdir
    tmpdir: C:\Users\ELiF\EgaApplet
    Parametre Verilmedi: sunucuZamani
    Parametre Verilmedi: enableTimeStamp
    Parametre Verilmedi: enableUpload
    Parametre Verilmedi: mailGonder
    Parametre Verilmedi: cokluDosyalardaImzaKontrolu
    Parametre Verilmedi: dosyalariIsaretle
    Parametre Verilmedi: sonImzaSilinsin
    uploadUrl: http://izinlisans.cevre.gov.tr/WebServisler/DosyaUpload.asmx
    Parametre Verilmedi: TCKimlikNo
    Parametre Verilmedi: dosyalariGoster
    fileList: http://izinlisans.cevre.gov.tr/WebServisler/download.aspx?DosyaYolu=D:\Storage\App_Data\FirmaIsletmeProtokolleri\443\044ec622-1f16-400a-9d4b-06249e0da602.pdféECS-İslamoğlu_çeve danışmanlık sözleşmesi_01.07.2013.pdféECS-İslamoğlu_çeve danışmanlık sözleşmesi_01.07.2013.pdf
    Parametre Verilmedi: silIndirmeAdresi

Parametre Verilmedi: uploadOnlySelected
    Parametre Verilmedi: signatureType
    Parametre Verilmedi: httpPosterParameters
    Parametre Verilmedi: cookieString
    Parametre Verilmedi: uploadAfterSign
    Wed Jul 10 12:30:31 EEST 2013
    Wed Jul 10 12:30:31 EEST 2013
    imzaagacial - gecerlilik kontrolü
    Tem 10, 2013 12:30:33 PM org.apache.axis.utils.JavaUtils isAttachmentSupported
    WARNING: Unable to find required classes (javax.activation.DataHandler and javax.mail.internet.MimeMultipart). Attachment support is disabled.
    sign button listener
    sign button listener run
    sign button listener run - 1
    sign button listener run - 2
    sign button listener run - 3
    sign button listener run - 4
    dosya imzala basla<html><b><font color=blue>Tarih: 10 Temmuz 2013 Çarşamba , Saat: 12:30:40
    imzaagacial - gecerlilik kontrolü
  10. ibrahim59

ibrahim59

izinlisans.cevre.gov.tr Çevre izni için ek belge istediler. Belgeyi seçip mobil imza ile imzalama işlemini yapıyorum tam işlem bitecekken işlem başa dönüyor yine imza bilgisi ve mobil imza ile imzalama ve gene başa dönüyor.
    Acaba bugun mobil imza ile sistemde imza kullanan oldumu? sistemdemi sorun?
  11. Can Doğan

Can Doğan

kolay gelsin herkese lisans yenilemede tekrardan gfb ye mi başvuru yapılıyor onun haricinde çalıştığım yer daha önce lisansını elden almış yani internette kaydı yok başvuru yaparken mevcut tesis seçeneğini mi seçmem gerekiyor?
  12. MineZeren

MineZeren

merhaba, lisans yenilemek için durum raporu ve bir dilekçeyle birlikte başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Tekrar GFB' ye başvurmanıza gerek yok diye biliyorum.:)
  13. Yasemin Kocabey

Yasemin Kocabey

Lisans yenilenmesi durumunda eğer internette kayıt yok ise en baştan GFB başvurusu yapılarak Lisans yenilenebiliyor ve mevcut tesis seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Buradaki İl Müdürlüğü o şekilde yönlendirmişti bizi.

Dün aynı durumu yaşamıştım bende. En son Müşteri Hizmetlerini arayıp tekrar deneyince hallolmuştu.
  14. ibrahim59

ibrahim59

Sanırım sitede sorun vardı. Şuan Mobil imza kullanabiliyorum.
  15. Mehmet Feyizoğlu

Mehmet Feyizoğlu

teknik yardım için alo 181
  16. hepaistos

hepaistos

ORA-12170: TNS:Connect timeout ocured hatası veriyor [​IMG]
  17. Merve Cengiz

Merve Cengiz

Arkadaşlar Mrb,
    izinlisans.cevre.gov.tr siteye giriş yaptığım anda hata bildirimi sayfası açılıyor ve başka hiç bir işlem yapamıyorum. Sistemde mi sorun var acaba? Lisans başvurumu takip edemiyorum :/ yardımcı olursanız çok sevineceğim

Ekli Dosyalar:

18. Emine Erdem

Emine Erdem

bende aynı sorunu yaşıyorum, ORA-12170: TNS:Connect timeout ocured hatası veriyor. sanırım sistemsel bir sorun var
  19. Tansel Özçelik

Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Forum Yöneticisi

Bakanlıgın serverların oldugu bolge de elektrık ıle ılgılı cıddı problemler vardır yaklasık 4 gundur, gun ıcerısınden E sistemlerin bi aksilik çıkmassa acılması beklenmektedır.
  20. pnrdkmlk

pnrdkmlk

sanırım sistemde sorun vardı , izin lisans, çevre bilgi ve atık ambalaj sistemi çalışmıyordu fakat şuan girebiliyorum, mutluyum :)

Sayfayı Paylaş