• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Merhaba,
Çevre izni almış bir tesis el değiştirdi ve yeni firmanın çevre ďanışmanlığını cevre iznini alan firmadan farki bir danisman aldı. Sistemde çevre izni yenilemeyi nasıl yapabiliriz.
Saygilar

arkadaşlar
Çevre danışmanlık hizmeti veren danışmanlık firmaları işletmelere sadece çevre izni / lisansı alınması konusunda hizmet verebilir mi? sadece böyle bir hizmet verilmesi durumunda ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK te madde 10 ve 11 de belirtilen hükümlerden muaf mı olur. yani aylık değerlendirme yapmak, bu değerlendirme de atıklarla ilgili diğer işlemleri yapmak gibi

@safakyilmaz

Yok mu cevap verebilecek.

Çevre İzni başvuru sürecinde hizmet verebilmeniz için sistemden Çevre Görevlisi olarak kayıt yapmanız gerekiyor ki zaten bir firmanın bu şekilde yapması gereken başvuru varsa Çevre Görevlisi bulundurması ya da Çevre Danışmanlık Firmalarından hizmet satın alması gerekiyor. Sadece başvuru sürecinde hizmet istiyorlarsa da aslında olmaması gerekir ama başvuru tamamlandığında imzalanan sözleşmeler vs iptal edilebilir ve bu süre zarfında da aylık değerlendirme vs. Danışmanlık Firması tarafından yapılması gerekir.

@ysmnkcby

bölgemizde bir çok firma işletmelerle izin alımı anlaşması yapıyor ve işletmeye hiç uğramıyor. ne aylık değerlendirme yapılıyr ne de bildirimler yapılıyor. işletmeler bilgi sahibi olmadığından ceplerinden çıkan paraya bakıyorlar. biz yönetmelikte belirtildiği şekilde aylık olarak her işletmemize gidip gerekli tetkikleri yapıyoruz ama ortada haksız bir rekabet doğuyor. bu konu hakkında bakanlığa ve il müdürlüğüne şikayette bulunmayı düşünüyorum. işte bu şekilde çalışan firmalar yüzünden 50-100 tl ye danışmanlık hizmeti veriliyor.

Bu şekilde uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Zaten böyle kendi kendimize işin kalitesini düşürüyoruz. Zaten Danışmanlık Hizmet ücretleri ayrı bir konu ve sorun. Bunun çözülebilmesi için de daha fazla denetimler olmalı İl Müdürlükleri, Bakanlık farkına varamıyorsa da dediğiniz gibi durumları fark etmeleri sağlanmalı diye düşünüyorum.

şikayet dilekçemi hazırladım. pazartesi il müdürlüğüne göndereceğim. hem işletmelerin hem de bizim gibi işini düzgün yapamaya çalışan danışmanlık firmaların mağduriyetinin önüne geçilmesi gerekli. Bence bu tür durumlarla karşılaşan herkes şikayette bulunmalı

@ceren123

e-imzanız token çubuk ise, sım kartı sonuna kadar itin. token çubukta okuyamıyor e-imzanızı.

arkadaşlar çevre izni sürecimde süremi geçirdim . Eksiklikler için verilen süreyi aştım. acaba ek süre isteyebiliyomuyum sistem bozukdu sonrasındada ben unutmuşum günü geçti :( başına böle bişey gelmiş olan varmı acil yardım istiyorum

@dutoprak

Eğer unutmuş olmasaydınız ve sistem kapalıyken böyle bir şey başınıza gelmiş olsaydı size ek süre tanınabilirdi. Yalnız siz unutmuş olduğunuzdan dolayı ek süre vereceklerini tahmin etmiyorum. GFB'nin geçerli olduğu süreye kadar sıkıntınız olmaz. Süre dolduğunda GFB iptal edilir ve siz de yeniden süreci başlatırsınız.

Merhaba arkadaşlar ;

GFB başvurum red edildi.Belge görüntüleye bastığımda belge görüntülenemiyor hata veriyor.Javayı baştan yükledim ama durum değişmedi.Bir de reddedilme tarihi gözükmüyor.Böyle bir durumla daha önce karşılaşan var mı.