• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

@Olgaç Sürmelihindi

Rica ederim bu tarz konularda bilgi paylaşımı iyi oluyor. Benim şuan çalıştığım firma için tehlikesiz atık belge başvurusunu yeni yapıyoruz o yüzden ek uygula başvurusu da yapmamış sanırım. belgeyi alır almaz hemen motat için başvuru yaparım.

@Gülşah Albayrak
iyi o zaman ben de bilgi toplarım. Böyle bilgiler dediğiniz zaman paylaşılınca çok iyi oluyor ve öğrenmiş oluyoruz. Ben size gerekli olan dilekçe vb varsa gönderebilirim.

@Olgaç Sürmelihindi

tşk ederim evraklar var bende olgaç bey. yine bir eksik falan olursa yardımınızı isterim ;)

Herkese kolay gelsin. Çevre izin ve lisans süresi dolduğunda lisans başvurusu tekrar yapılır denilmiş. Bundan kastı yenileme işlemi mi? Bir de süre dolmadan 1 ay önce mi başvuru yapılması gerekir.

@Olgaç Sürmelihindi
aynen söylediğin gibi yenileme işlemi fakat izin lisans geçerlilik tarihinden 180 gün öncesinden başvuru yapılması gerekiyor. taze çıkan izin ve lisans yönetmeliğinde bu şekilde olması gerektiği söyleniyor. eskisi 3 ay önce olacak şekildeydi.

@Olgaç Sürmelihindi
ben hiç yenileme başvurusu yapmadım ama mutlaka yeni yönetmelikle birlikte başvuru sayfaları da değişecek büyük ihtimal.

@OlcayE
Bakalım bu yönetmelik nasıl olacak? Firmaları iyi yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Yenileme için neler gerekli onları araştırayım burada paylaşırım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

@Olgaç Sürmelihindi
umarım dediğiniz gibi iyi yönde bir değişiklik olmuştur.. size de teşekkürler:)

Arkadaşlar sisteme ayın 16sından beri E-imza atamıyorum, belge yükleniyor, şifreyi giriyorum belge imzalanıyor yazıyor ve öylece kalıyor. Bu sorun sadece bende mi var yoksa genel bir sıkıntı mı

@Ömer Faruk Taş
Sizin java kaynaklı bir sorun olabilir ayarlarınızı kontrol edin ve sürümünüz bakanlığın sistemine uygun mu değil mi bakın. biz sizin yaşadığınız sorunu yaşıyorduk e-imza şirketinden destek aldık ve sistemdeki java yı kaldırıp sitelerinde destek bölümünde bulunan çevre ve şehircilik bak. uyumlu java sürümü yükledi sorun kalmadı. internet tarayıcınızla imzalama işlemi yapmadan önce uyarı cıktıgında "güncel sürümü yükle"meyin "bu seferlik çalıştır"a tıklayın. eminim sorun çözülecektir. kullandığımız destek sayfasının linki:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

bende sorun yaşıyorum ancak sorun genel galiba. birkaç bilgisayarda denedik. Birde benimkinde dosyayı yüklüyorum imzalama aşamasında bilgisayrım seç vazgeç diye bir ekran çıkıyor :S hangisine tıklarsan tıkla imza atılamadı diyor :S

benim e-imza da bir sorun yok arkadaslar. hatta simdi bir deneme yapayim dedim. belgeyi yükledim imzaladim ve kaydettim hatta goruntuledim. javanizi bir kontrol edin otomatik güncelleme falan yapmissa sorun onla ilgili olabilir.

İzin-lisans portalı şu anda kullanılmıyor gördünüz mü :S

1 Kasımda yeni yönetmelik yürürlüğe girecekya ona yetiştirmeye çalışıyorlarmış galiba..Tabi yetişip yetişmeyeceği muamma o_O