• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Sedat Bey merhabalar;
Benim de bir sorum olacak sizlere
Bir firmanın çevre danışmanlığını yapıyoruz bu sistemle ilgili olarak da tesisin il çevre müdürlüğünden kaydı yapıldı fakat ben bu tesisi işletme protokolü sayfasında kendi üzerime alamıyorum bu yüzden de danışman olarak kendimi atayamıyorum. Vekaletname yüklenip firma sahibinin mi imzalaması gerekiyor yoksa firmada çalışan herhangi bir çevre mühendisi yetiyor mu?
Bu işlemleri halledebilirsem GFB başvurusuna geçeceğim de.

Danışman Ata kısmında da işletmeye ait eklenen tesis bulunmamaktadır yazıyor :S

Şimdiden teşekkür ederim

@DogaKan
Arkadaşım çbs de il çevre müd. tarafından tesis başvurunuz onaylandı mı? eğer onaylandıysa danışman firma olarak sisteme giriş yapılacak Tesis işlemleri>>>işletme protokol işlemleri>>>yeni işletme protokolü yalnızca vergi nosunu yazın ve ara butonunu tıklayın gelen firma kaydını kontrol edin protokol dosyası ile sisteme ekleyin, ondan sonra tesis ekleyip danışman atayabilirsiniz.

Evet tesis kaydı onaylandı maile şifre ve kullanıcı adı geldi. Dediğiniz her şeyi yaptım fakat kendi imzamla imzalayıp sisteme ekledim 2-3 hafta da oldu hala eklenen tesisi bulunmamaktadır die bir yazı görüyorum. Protokolü iptal edip firma sahibine imzalatsam sorun çözülür mü firma yetkilisi olarak sistemde kayıtlı görünüyorum onu da belirtiyim.

@DogaKan
Arkaşım tesis eklemen gerekiyor, Tesis işlemleri>>>işletme protokol işlemleri>>>ilgili firma kaydının en sağında "Tesis İşlemleri" var onu tıkla açılan sayfada tesisi seç protokol dosyası seçimini yaparak sisteme ekle bu kadarrr....

GFB başvurusu yaparken ilk adımda sorduğu yeni kurulmuş tesis ilk başvuru ile mevcut tesis ilk başvuru arasındaki fark nedir? Mevcut tesis; ilk başvuru dediği hali hazırda üretime devam eden ancak henüz başvurusunu yapmamış olan, diğeri de henüz faaliyetine başlamamış yeni tesis başvurusu mu demek oluyor ?

Peki bir soru daha ekteki resimde işaretlediğim verileri mi aşağıdaki bilgilere girmem gerekiyor?
harita.JPG

Sağa Değer (Y) : .... (m) Yukarı Değer (X) : ..... (m)Dilim Numarası : Pafta (1/25.000’lik harita) : (aynı başvuru formunun 5. sırasında yine pafta soruyor. aynı paftadan mı bahsediyor? )
Not: Koordinatlar ED-50 datumunda UTM dilimleri esasına göre 1/25.000 ölçekli topoğrafik haritalara uygun girilecektir.

Gfb başvurusunda 9. adımda istenilen belgeleri yükledim ancak ilerle butonu yok :) Neden böyle oldu ki şimdi? 2004 yılı yapı kısımlarını boş bırakıp belge yüklemediğimden olabilir mi?