• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

@seycan
Protokolü iptal et, yeni işletme protokolünü tıkla yalnızca vergi nosunu yaz ve ara butonunu tıkla gelen firma kaydı üzerinden protokol yap, tesis ekle ve danışman ata...

Resimde görünen ve bilgileri girilmesi gereken firma yetkilisinin taşıması gereken özellikler nelerdir. Sadece dijital imzası olan bir firma çalışanı yeterli oluyor mu? Veya tesiste tam zamanlı çalışan çevre görevlisi aynı zamanda tesisi yetkili olur mu?dijital imza-1.JPG

@CMNet Okuru
Ticaret sicil gazetesinde yer alan firma sahibi yada vekili olmalıdır. Çevre görevlisi vekalet alsa bile vekalet belgesini sisteme yüklerken firma yetkilisinin dijital imzası ile sisteme eklemesi gerekir. Bu işin doğrusu bu, siz vekalet almazsınız kendi imzanız ile imzalarsanız sistem buna izin verir, ama bakanlık yetkililerinin kontrolleri sırasında sorun oluşturur ve bu işlem hukuken de yönetmelik gereği doğru olmaz, Gerisi size kalmış...

Sedat bey merhablar, siteye zor bela yeni kayıt yaptığımdan dolayı, size önceden gönderdiğim anlamsız maillerden dolyayı özür diliyorum

Benim sorunum şu; GFB si iptal olan bir tesisin tekraradan gfb başvurusu yapıldığında, portal üzerinden gfb başvurusu tıklandığında ekrana 1-mevcut tesis ilk başvuru ve 2-yeni tesis ilk başvuru sekmeleri gelmektedir.Fakat tekrardan gfb ye (iptal olanlar) başvuranlar için 3-gfb iptal olan tesisler için başuvuru sekmesinin olması gerekir ve bu sekme üzerinden başvuru yapılması gerekir diye biliyorum.Benim sayfamda böyle bir sekme çıkmamaktadır sadece 1 ve 2 sekmeler vardır.Bu konu ile ilgili il çevre ve şehircilik müd. ile görüşmem oldu ve bir üst yazı ile durumu kendilerine bildirmiş bulunmaktayım ve kendileride cevap olarak bu konuda kendilerinin yardımcı olamayacaklarını ve bakanlığın denetim masalarından yardım almamız gerektiğini belirtmişlerdir.Şöyle bir denemem oldu; çevre görevlisi atamasını sistem üzerinden düşürdüm ve tekrardan giriş yaptım.( Gfb iptal olan tesisin birebir adı ile yaptım ve zaten vergi nosunu yazdığında başka kayıtlı isim gelmedi.Bu işlemi de birden fazla farklı kayıt vardır diye düşünerek yaptım ama olmadı) Fakat problem düzelmedi.

Gfb başvurusu ile ilgili tüm belgeler tamam fakat böyle bir problem ile karşılaştım.Peki , bu şekilde aynen devam etsem 1-mevcut tesis ilk başvuru üzerinden problem olurmu acaba... Bir de önceden iptal olan gfb izin konusu ile ilgili para yatırılması gerekiyor ve dekontu sisteme yüklemek gerekiyor diye biliyorum (Antalya da ki çevre görevlisi eğitimlerinize katılmıştım oradan biliyorum).Bu konuda ki yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar..

@Turan ELİEYİOĞLU
Geçici Faaliyet Belgesi Yenileme>>>Geçici Faaliyet Belgesi İptali Nedeniyle Yenileme ile başvuru yapılmalıdır, 9.aşamada yenileme için dekont yüklemesi istenmektedir. GFB nin 6 aylık süre içinde izinlisansa başvurmadığınız tatdirde
gfb niz iptal olur. Eğer GFB yenileme göremiyorsan gfb bakanlık yetkilileri tarafından henüz iptal edilmemiş demektir.

Sedat bey,

şuanda sayfamda gfb yenileme sekmesi görünmüyor ve bakanlık yetkileri tarafından iptal edilmemiş o zaman .Bu durumda hemen başvuru yapmak için ne yapmamız gerekiyor.

Teşekkür ederim.

@Turan ELİEYİOĞLU
Bakanlık yetkililerine durumu bildirmeniz gerekiyor. Ek-2 Çevre il müd, Ek-1 Bakanlık...

sedat bey,

o zaman biz bu problemi ek-2 kapsamında olduğumuzdan il çevre ve şehircilik müdürlüğü kanalı ile çözmemiz gerekiyor.Bir şey daha sormak istiyorum, çevre bilgi sistemi üzerinden tesisin bilgilerini güncelledim(tesisi ismi de güncellendi).İlgili tesise kendimi atayacağım zaman yeni kayıtmış gibi görünmekte ve aynı isimde iki farklı firma kaydı bulunmaktadır( Eski firma kaydı da bulunmakta).Bunu sistemin güncellemesi gerekmiyormu acaba..

Teşekkürler

@Turan ELİEYİOĞLU
Başvuruları hangi tesis kaydı üzerinden yapmışsanız yada yapılmışsa o tesis üzerinden protokol gerçekleşmeli ve eklenmelidir.

sedat bey organize sanayi bölgesinde çevre görevlisi olarak çalışıyorum. kendi dijital imzamla kendimi sistemde çevre görevlisi olarak atadım . osb arıtma deşarj izni için çevre izni başvurusunda bulunacağım. burada yazılanları okuyunca bunun yetersiz olduğunu gördüm. müdürümden görevlendirme yazısı alıp sisteme yüklememmi gerekiyor. yardımcı olurmusunuz.

@serpil
Tesis işlemleri>>>İşletme protokol işlemlerinden 4 aşamadan oluşan protokol işlemlerini yapmalısınız.

Merhaba arkadaşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Online Uygulamalarında yaşadığımız sorunlar ortada! önceki dönemlerde yardımlarını bizden esirgemeyen Sedat Azizoğlu, Can Güney Uyar Alper Bilgin ve ciciadmin yani Yardım Masasının tekrar bize destek verebilmesi için TBMM Online dilekçe yazarak Online Uygulamalar Yardım Masasının tekrar bizlere destek vermesini rica ettim.Sizlerde yardım masasının tekrar aramıza gelmesini istiyorsanız
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine girerek kayıt olmanız ve yazdığım dilekçeyi imzalamanız gerekmektedir.
not: Kayıt işlemi 5 dk az sürüyor. Dilekçem bu gün tarihli detay butonundan içeriğini görebilirsinz.

iyi günler

ben çalıştığım fabrikada çevre yönetim birimi kurmak istiyorum ancak işletmeyi kayıt ederken bana aşağıdaki hatayı veriyor.
daha önce bir birim kurulup kurulmadığınıda bilmiyorum. yetkililer kurulmadığını söylüyorlar. bir de imza yetkilisinin e imzası var bu durumda bize vekalet vermesi gerekli mi? bu konular hakkında yardım edebilcek arkadaş var ise şimdiden çok teşekkür ederimmm.

ÇEVRE YÖNETİM.JPG

Arkadaşlar
GFB başvurusunda yapı koop ve site için hangi nace kodlarını seçiyorsunuz. ve bu tip sadece evsel atık çıkaran tesisler için GFB formunda üretim konusuna, tesisin kapasitesine ve çalışan sayısına ne yazıyorsunuz. form standart olduğundan kafam karışmış durumda. hatalı giriş de yamak istemiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar;

Şu an görevim değişmesine rağmen halen sorunları bana iletiyorsunuz, lütfen profilimde sorunlarınızı yazmayın, bu konu üzerinden sorunlarınızı iletirseniz, buradaki görevimden fırsat buldukça sorunlarınıza cevap yazmaya çalışacağım :)

İyi Çalışmalar Dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...