• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sedat bey merhaba,
Danışmanlık yeterlik belgesi için izinlisans.cevre.gov.tr adresinden başvuru yapıyoruz ,burada firma yetkilisi kısmına cevre mühendisi yetkili müdürümüzü ekledik ve aynı zamanda ÇMO'dan alınan büro tescil belgeside aynı kişinin adı geçmekte, fakat ticaret sicil gazetesinde ismi yazan firma sahibimiz çevre mühendisi olmadığı için yetkili olarak kaydetmedik bu bir sorun teşkil eder mi?

peki çevre mühendisi olmayan şirket sahibimizi firma yetkilimiz olarak kaydetmemiz şart mı? ticaret sicil gazetesinde onun adı geçtiği için soruyorum

Sedat Bey merhaba,
14 Mayıs 2012 tarihinde GFB aldık ve Çevre İzni başvurusu için istenilen belgeleri toparlıyoruz. İş akım ve proses özetleri dosyasına kullanılan hammaddelerden birini eklememişiz. Çevre izni başvurusu öncesi bu dosyada revizyon (tek bir hammadde ilave edilecek) yaptırmamız mümkün olur mu?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar,
danışmanlığını yaptığım Akaryakıt depolama ve dolum tesisinin kapasite raporu makine mühendisleri odasından alınmış olduğu için GFB müracaatım reddedildi. Ticaret ve sanayi odasından alınması gerektiği yazıyor. firma yetkilisi ise TSO nın onları MMO na yönlendirdiğini söylüyor ve kapasite raporunu bugüne kadar hep MMO dan almışlar. mutlak olarak TSO dan mı almalıyım yoksa elimdeki kapasite raporu geçerli midir?

@Özlem Oğuzeş
Elinizdeki rapor geçerlidir memur ile konuşun bu durumu bilmiyordur muhtemelen ayrıca bak. eğitim notlarında kapasite raporu şöyle tanımlanmış; kapasite raporu yerine geçebilecek yetkili makamlardan alınmış diğer belgeler veya kapasite raporundan muaf olunduğuna dair yetkili makamlardan alınmış belge

Arkadaşlar e-izin portalına giriş yapmak istediğinizde karşılaştığınız bu hata bildirimi karşınıza çıktığı zaman panik yapmayın geçici bir sistem hatası 5-10 Dk. içerisinde tekrar giriş yapabilirsiniz :)

"There was no endpoint listening at
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
that could accept the message. This is often caused by an incorrect address or SOAP action. See InnerException, if present, for more details."

HATA.png

Merhaba GFB başvurusu yaptığım bir tesiste GFB başvuru formunda ki adres ile resmi evraklarım arasında ki adreste uyuşmazlık var. Çevre Bilgi Sisteminden düzelttim ancak GFB başvuru formu düzelmedi. Acaba başka bir düzeltme yeri varmı ve ne yapmalıyım? :confused:

Merhabalar Sedat Bey, e çevre izinleri dışında benim bir sorum var; ÇED Raporlarını görüntüleyebildiğimiz sayfa da;

"ÇED Süreci Devam Eden Tüm Projeler" linkine girmek istediğimizde sayfa açılmıyor. bu konuda durum nedir acaba, bilginiz var mıdır?

iyi günler Sedat Bey;
çevre şehirçilik müdürlüklerine eğitim verildiğinde verilmiş olan bir kitap vardı. çevrimiçi çevre izinleri hakkında.
bu kitabı nasıl temin edebiliriz. bu kitabın dijital ortamda bir örneği mevcut mudur?
bir bilginiz var mıdır acaba...

Sedat bey bir firmamın bir den çok tesisi var ben daha önce bi kaçtanesini eklemiştim sisteme şimdi bi tanesini daha eklemeye çalışıyorum ama yapamadım . işletmeye bağlı yeni bir tesis nasıl oluşturacağım. yardım ederseniz sevinirim. tşkler.

@dutoprak
Firmaya ait yeni tesis eklemek istiyorsanız yapmanız gereken;

sayfasına girin, Kayıt başlangıçtan ilerleyerek firma bilgilerinizin girişini yapın kaydet butununu tıkladıktan sonra açılan sayfada "Yeni Tesis Ekle" butonunu tıklayarak tesisinizi de ekleyin sayfanın en sağında bulunan "Başvuru Formu" tıklayarak formun yazıcıdan dökümünü alın ve bağlı bulunduğunuz il müdürlüğüne bu form ile müracaat edin. İl müdürlüğü tarafından kayıt ve onay işleminden sonra size firma için kullanıcı adı ve şifre verecek, sizde artık e-izin portalında sorgulama yaparak firmanıza ait yeni tesisi görebileceksiniz.

Sedat bey bir sorum daha olacaktı. Hizmet verilen tesislerdeki adres değişikliğini nasıl yapabilirim. Tesis adresinde bir değişiklik oldu. Tşk ederim..

@dutoprak
Danışman firmasına ait ÇBS kullanıcı adı ve şifresi ile
adresine giriş yapın, Firma İşlemleri>>>Firma Bilgileri Güncelle>>>Firmamızı bulalım, firmamızın hizasında en sağda bulunan "Tesis kaydını değiştirmek için tıklayınız" butonunu tıklayın açılan sayfadan tesis adresini güncelleyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...