Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-Devlet şifresi ve mobil imza

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ceyda Kazancioglu tarafından paylaşıldı.

 1. Ceyda Kazancioglu

  Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

  Mobil imza başvurusunda bulundum. Yakın zamanda benimde bir mobil imzam olacak. Mobil imzanın nerde ve nasıl kullandığımızı biliyorum lakin bir de e-devlet şifresi denen bir olay varmış bır de, onu anlayabilmiş değilim. Çünkü çevre orman müdürlüklerinde bana mobil imzadan değil e-devlet şifresinden bahsediyorlar. ve karmaşa başlıyor. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.şimdiden teşekkürler.


  (Konu burada mı açılmalı tam emin değilim ama sorum mobil imzayı da içerdiğinden dolayı burada açmanın uygun olacağını düşündüm.)
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: E-Devlet şifresi ve mobil imza

  e- devlet şifresi ptt lerden 1 TL karşılığı TC kimlik numarasına verilen kişiye özel şifredir. bu şifre ile e-devlet kapısından resmi kurumlarda olan kişisel işlerini halledebilmek ve takip etmek için kullanabilirsiniz (mesela sgk prim ödemelerinizi buradan takip edebilirsiniz). e-devlet şifresi mobil-imza yada e-imza yerine kullanılamamaktadır. resmi kurumlar sadece e-devlet kapısı üzerinden bizim mobil-imza veya e-imza ile ulaştığımız online sistemlere ulaşabilir. Fakat mobil-imza ve e-imza, e-devlet şifresi yerine kullanılabilmektedir. yani mobil-imzanız var ise e-devlet kapısından kişisel resmi kurum işlemlerinizi e-devlet şifreniz olmadan mobil-imza seçeneğini seçerek halledebilirsiniz. aynı şekilde e-imza kullanarakda e-devlet kapısına girebilirsiniz.
   
 3. Ceyda Kazancioglu

  Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

  Cevap: E-Devlet şifresi ve mobil imza

  Teşekkür ederim :)
   
 4. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: E-Devlet şifresi ve mobil imza

  rica ederim
   
E-Devlet şifresi ve mobil imza konusuna benzer içeriklerimiz
 1. mobil imza

  arkadaşlar mobil imzamı aldım...:) PEKİ ŞİMDİ NAPICAM NASIL KULLANICAM BİRAZ BİLGİ LÜTFEN.
 2. Mobil İmza

  Arkadaşlar, Bir izin aşamasını sonuçlandırmak için son olarak şirket kurucusuna mobil imza attırmam gerekiyor. Ancak bütün formlarım dolu ve gerekli dosyalarımın yüklü olmasına rağmen, patronumun mobil imzası işlemiyor. Hiç bir hata vermiyor ancak "GÖNDER" butonu da çıkmıyor. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan var mı?
 3. E. imza veya Mobil imza kullanımı

  Herkese selamlar... Çevre görevlisi sertifikası alıcağım bu E-imza veya mobil imza sahibi olan arkadaşlarımız sizce hangisi daha kullanışlı incelediğimde, yıllık ücretli olanlar var , avea ve turkcelde ama kullanış olarak hangisi daha avantajlı daha rahat ve kullanımı nasıldır?
 4. Mobil imza

  Arkadaşlar imza atmaya çalıştığımda 2 gündür böyle bir sorunla karşılaşıyorum, bu sorunu yaşayan ve bilgisi olan var mı?
 5. E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk.

  E-çevre izinlerinde e-imza yada mobil imza sorunu yaşayan arkadaşlar, yeniden deneyebilirler mi, sorunun çözülmüş olması lazım. İyi Çalışmalar Dilerim.