Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

E-çevre izinlerinde e-imza yada mobil imza sorunu yaşayan arkadaşlar, yeniden deneyebilirler mi, sorunun çözülmüş olması lazım.

İyi Çalışmalar Dilerim.

2. Sedat Azizoğlu

Arkadaşlar e-imza ve mobil imza ile ilgili sistemsel herhangi bir hata bulunmamaktadır işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

3. sorun çözüld Sedat Bey imza atabiliyoruz.

4. İlknur KARATAŞ

İlknur KARATAŞ CMNet Üyesi

Sedat Bey hala e imza ile imza atamıyorum.

5. Sedat Azizoğlu

Sisteminizden kaynaklı olabilir. Nasıl bir sorun yada hata ile karşılaşıyorsunuz?

6. İlknur KARATAŞ

belge yükleyebiliyorum sistemden e imza seçeneğini işaretliyorum fakat belgeyi imzala dediğimde şifremi girecek olduğum buton açılmıyor. yüklediğim belgeyi göster dediğimde de aynı sorunu yaşıyorum. İki farklı bilgisayardan denedim ikisinde de aynı sorun oldu.

7. Sedat Azizoğlu

Internet Explorer den deneyiniz. Bilgisayarınızda yüklü olan java dan kaynaklı da olabilir. Deneyin eğer sorununuz devam ederse bizimle irtibata geçebilirsiniz. (0312.207.56.12)

8. İlknur KARATAŞ

internet explorer dan giriyorum java 6.21 sürümlerde mi bir problem var acaba ama bakanlığın desteklediği sürümleri yüklemiştim

9. İlknur KARATAŞ

Sedat Bey merhaba, e imza ile belge imzalayamama sorunum hala devam ediyor. e imza aldığım firmadan teknik destek de aldım e imzada yada bilgisayarımda bir sorun olmadığını söylediler. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

10. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

Java Control Panel de, Security sekmesindeki Mixed Code, Disable olması gerekiyor. Dijital imza firması böyle yardımcı olmuştu bana.

11. İlknur KARATAŞ

Java ayarı bende de tarif ettiğiniz gibi Gökhan Bey tüm ayarlar doğru ama hala sorun yaşıyorum.

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
  12. Sedat Azizoğlu

Yeni açmış olduğum konuyu incelerseniz yardımcı olur sanırım.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  13. Sedat Azizoğlu

Mobil imza sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. E-izin portalında mobil imza ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim.

KaanDogukan ve Melih Coşar bunu beğendi.
  14. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çok teşekkür ederim.

Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
  15. İlknur KARATAŞ

Sedat Bey merhaba, e imza ile imzalama problemini gönderdiğiniz çözüm yollarıyla hallettim ama şimdi de imzaladıktan sonra belge kaydedilmiyor. Saatlerce belge kaydediliyor lütfen bekleyiniz butonu ekranda kalıyor ama kaydetmiyor.

16. Sedat Azizoğlu

Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

17. Sedat Azizoğlu

http://izinlisans.cevre.gov.tr/DijitalImzaKurulum/EImzaBilgi.aspx adresinden Dijital İmza Kurulum programını tıklayıp "Aç" seçin, yükleme programına ait küçük bir kutu gelecek ekrana "Yükle" butonunu tıklayın ve "Başarılı şekilde yükleme işlemi tamamlandı" uyarısını aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

18. salim iğnak

salim iğnak Misafir

Sedat Bey merhaba;

"Çevrimiçi Çevre İzinleri uygulaması , sistemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devri nedeni ile bir süre hizmet veremeyecektir."

Uzun zamandır sistem bu şekilde bir yanıt veriyor. işetmemiz ek -2 kapsamında, Çevre Danışmanlık firması mayıs ayı itibari ile sözleşmesi bitti. Yanlış bilmiyorsam iki ay içerisinde işletmemizin yeni bir anlaşma yapması gerekiyor. Ben işletmenin kadrolu çevre mühendisiyim. Benimle beraber bir Çevre Görevlisi arkadaşım daha var. Kendisi de işletmenin kadrolu maden mühendisi dolayısıyla Çevre Yönetim Birimini kurmak içn yeterli sayı oluştu. Ancak yukarıda bahsettiğim üzere uzunca bir zamandır bu mesajı alıyoruz. Yönetmelik kapsamında verilen süre geçti ve biz hala online sistemde ÇYB işlemlerini gerçekleştiremedik. E imza işlemlerimiz kurum taafından sağlandı. Fakat sistem açık olmadığı için tesise kendimizi atayamadık. Dolayısyla, bu durum daha ne kadar devam edecek. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla, iyi çalışmalar.

19. Sedat Azizoğlu

E-izin ve Çevre Bilgi Sistemi Yeni Linkleri;

E-İzin: http://izinlisans.cevre.gov.tr
    Çevre Bilgi Sistemi: http://online.cevre.gov.tr/

İyi Çalışmalar Dilerim...

20. salim iğnak

salim iğnak Misafir

Sedat bey; vermiş olduğunuz linkleri de deniyorum. ancak bir sonuç alamadım. Sistemden yanıt alamıyorum.

E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mobil imza...

arkadaşlar selam umarım güzel bir gün geçirirsiniz... mobil imza için turkcell hattı için konu açılmışta oraya yazmak istemedim aveadan alan var mı?avea nasıl fikri olan ya da alan var mı??
  2. Mobil İmza

Arkadaşlar, Bir izin aşamasını sonuçlandırmak için son olarak şirket kurucusuna mobil imza attırmam gerekiyor. Ancak bütün formlarım dolu ve gerekli dosyalarımın yüklü olmasına rağmen, patronumun mobil imzası işlemiyor. Hiç bir hata vermiyor ancak "GÖNDER" butonu da çıkmıyor. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan var mı?
  3. E. imza veya Mobil imza kullanımı

Herkese selamlar... Çevre görevlisi sertifikası alıcağım bu E-imza veya mobil imza sahibi olan arkadaşlarımız sizce hangisi daha kullanışlı incelediğimde, yıllık ücretli olanlar var , avea ve turkcelde ama kullanış olarak hangisi daha avantajlı daha rahat ve kullanımı nasıldır?
  4. Mobil imza

Arkadaşlar imza atmaya çalıştığımda 2 gündür böyle bir sorunla karşılaşıyorum, bu sorunu yaşayan ve bilgisi olan var mı?
  5. Mobil imza sorunu

Merhabalar, 3 gündür yaşadığım bir sorun var. Meslek bilgilerimde onaylamam gereken işe giriş belgesi için imzala diyorum, mobil imzayı seçiyorum, telefona mesaj geliyor şifreyi yazıp gönderiyorum bir süre sonra sistem sanki hiçbir işlem yapılmamış gibi herhangi bir hata uyarısı vermeden en başa dönüyor. Bir türlü imzalama işlemini yapamıyorum. E-devlette mobil imzamı denedim giriş...