• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-İzin Portalında Yüklü Dosyaların "Göster" butonu ile görüntülenememesi Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar;

E-İzin portalında sıkça karşılaştığımız sorunlarından biri de sistemde kayıtlı olan belgelerin üzerinde bulunan "Dosya Aç" butonunu tıkladığımızda gelen elektronik imza penceresinde "Göster" butonunun tıklanamaması ve bu sebepten dolayı yüklü dosyayı görüntüleyememiz, bunun için yapmamız gerekenler;

1-) E-Çevre izinleri portalı için Web tarayıcısı olarak Internet Explorer'i kullanmalıyız, (Sorun devam ederse 2.maddeyi uygulayın)

2-) Denetim masası>>> program ekle kaldır dan Java ya ait bütün sürümleri kaldırın, Bilgisayarım C:>>>Program Files>>>içinde bulunan Java klasörünü silin, daha sonra
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden Javanın son sürümünü bilgisayarınıza yükleyin(Java nın son sürümlerinde Denetim masası>>>Java üzerinde Sağ tuş aç>>>Advanced>>>Security sekmesindeki Mixed Code, Disable ama siz mutlaka kontrol edin) .

3-) Dosyayı görüntüledik ve kaydetmek istiyoruz bunun için Adobe Acrobat Reader programının bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden programı yükleyebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim...

@hatice

Yukarıda belirtmiş olduğum işlemleri gerçekleştirip tekrar deneyiniz. Sorununuz devam ederse bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Arkadaşlar Sedat Bey in dediği tüm işlemleri eksiksiz yerine getirdim. Dosya göster tuşuna bastığımda hiçbir işlem yapılmıyordu. Tabi e-imza, dijital imza vb. dosyalar zaten bilgisayara yüklüydü.

Ben bu işlemlerden sonra tekrardan dijital imza setup dosyasını çalıştırarak yükledim.

Sadece java güncellemesi yaparak belgeleri görme konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşların, dijital imza setup dosyasını çalıştırarak tekrardan yüklemeleri sonrasında sorunlarının kalmayacağını düşünüyorum. Saygılarımla...

@ermansenyurek
Sizin bilgisayarınızda sorun görülmeyebilir, ancak her zaman dijital imza setup programı yeterli olmayabilir, tavsiyem işlemlerin belirtilen şekilde yapılmasıdır.

@Sedat Azizoğlu

Sedat Bey sizin söyledikleriniz kesinlikle yapılmalıdır. Yanlış anlaşılma olmasın. Sizin söyledikleriniz yapıldıktan sonra "dijital imza setup" programı tekrardan yüklenmelidir. Sorunu birçok bilgisayarda bu şekilde çözdüm.

@ermansenyurek
Bu kurulum ve ayarları yaptıktan sonra Dijital İmza Kurulum Programını da yüklemenizi tavsiye ederim.

Sedat bey merhaba bir sorum olacaktı ; danışmanlık firması sayfasında yer alan protokol sayfasında bazı firmalarımızın protokol bitiş tarihleri kayıtlı değil, bunları düzeltmemizi sistemde tavsiye edermisiniz protokolü silip yenidsen yükleyerek yoksa süreleri dolduğunda kendiliğinden yenilenecekmidir. Tşkler..

@dutoprak
Protokolü iptal edip yeniden protokol yüklemesi yapmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde firmaların protokol süreleri bittiğinde otomatik olarak biten ve iptal edilen protokoller sayfasında görülebilecektir. Diğer türlü protokol bitiş tarihlerinin takibi sizin açınızdan zor olacaktır. Protokol süresi bitmiş olduğu halde sistem üzerinde işlem yapmanız uygun olmaz. Esas olan protokol yani sözleşmenin belirli sürelerdeki geçerliliğidir.

iyi gunler sedat bey soledıklerınızı yaptım ama goruntuleyemıorum bnde:( dıjıtal imza kurulum programından bahsetmıssınız fakat ben mobıl ımza kullanıyorum. duzelmesı ıcın bnmde o programı ındırmem gerekıyomu tesekkurler

@Ezgi Karabulut
Dediklerim yaptığınızı düşünebilirsiniz ancak gözden kaçan bir işlem olabilir. Konu hakkında 0312.586.35.81 nolu telefondan beni arayın birlikte bakalım.

o sayfayı su sekılde acabılıroum. kopyala butonuna basıp yada ımzasız dosyayı al kısmına tıklayarak bılgısayarıma kaydedıorum . o sekılde bılgısayarımda kaydettıgım yerde gorebılıorum. normalı o mudur. bn cunku bu işi ilk defa yapıorum. ben gfb basvurusu yaptım ve o actıgım sayfada da eksıklıkler yazıo. fakat belge ekle butonu falan yok .bn tekrar gfb yenıleme yazan yerden mı gırıcem sısteme bu konuda bı fıkrınız varmı tesekkur ederım:)

sedat bey arıorum ama ulasamıorum sıze:( bı konuda sızın yardımınıza acıl ıhtıyacım var. izmirdeki il çevre bakanlıktan sedat beyle konusun bu durumu dedı arıorum ama ulasamıorum sıze:(