• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim (işletmelerde çalışanlara verilen) notları

Gökhan Güven

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yankı Eğitim Danışmanlık ve Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti.
Arkadaşlar bir hastanede eğitim vermem gerekiyor. Elinde bunun hakkında dökümanı olan varsa paylaşa bilir mi acaba. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

1- Çeşitli eğitim başlıklarında söylendi ama bir kere daha söyleyeyim. Eğitimi kendiniz hazırlamanız daha doğru olur. Başkasının emeğini kullanarak hazıra konmak ne derece doğrudur?

2- Başlıkta çalışanlara verilen notlar demişsiniz. Zaten eğitimi siz hazırladığınızda neyin çalışanlara verilip neyin verilmeyeceğini biliyorsunuzdur.

3- Anladığım kadarı ile eğitim genel çevre eğitimi olacak. Bence çevrenin ve mesleğin önemini anlatmak için size çok güzel bir fırsat. Sonraki hazırlayacağınız slaytlara da işletmede çıkan atıkları koyar ve sınıflandırırsınız.

4- Bence eğitim notu istemekten çok eğitimi ne şekilde verebilirim ki insanlar anlayabilir, mesleğimi vasıfsız, çevreyi sadece "buraya çöp atmayın" tanımından ibaret olmadığını nasıl anlatırım kısımlarına konsantre olmanızı öneririm.

5-Eğitim için kullanacağınız görsellerde google oldukça işinize yarayacaktır.

Şimdiden Kolay gelsin :)

ya benim istediğim kaynak olacak bir döküman. İllaki ben hazırlayacağım zaten. Hazır bir taslakla daha iyiye ulaşmayı hedefliyorum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Paylaşımlar için teşekkür ederim.

@Yasemin Aslantürk
Çok sağolun inceleyip size dönüş yapacağım. Ancak hafta sonu eklemelerini yaparım daha sonra size gönderir olurunuza sunarım. :) tekrar çok sağolun.

Hatta @Yasemin Aslantürk

İnceledim. Ama pek fazla yararlanamadım. Kendi kafama göre bir eğitim planı yaptım. 2 firmaya buna göre eğitim verdim. Hatta eğitimleri daha iyi vermek için "Eğitimcinin Eğitimi" diye bir kurs da aldım. Çok faydalı oldu. Sizlere de tavsiye ederim. Ekte vermiş olduğum eğitim notlarını ilginize sunuyorum. Kusura bakmayın çok vakit geçmiş olmasının nedeni işler bir ara çok yoğun olduğu içindi. Şimdiden kolay gelsin.

Ekleri açıklayayım. İlk olarak Genel Çevre Bilinci olarak başladım. 2 saat sürdü. Daha sonra ki bölümde Hastanede oluşan atıklar ve yapılması gerekli olanlar diye 1.5 saat eğitim verdim Daha sonra soru cevap şeklinde, toplamda 4 saatlik bir eğitim verdim. Eğitim verdikten sonra katılımcılara da katılım sertifikası düzenledim.

Ekli dosyalar

• Genel Çevre Bilinci.pptx
    245 KB · Görüntüleme: 783
  • Hastane Eğitimi.ppt
    7.9 MB · Görüntüleme: 285
@Yasemin Aslantürk
Aslında yanlış yok. Millet sunuya bakıp bunalmasın ve devamlı bende kalsın diye hazırladığım bir formattır. Konu başlıklarına bakarak ben kalanını anlattım. Kısaca eğitime girmeden önce bir çok şeyi ezberledim. :)

@gokhan06guven
Hım!!! yararlanamadım dediniz ya hastane eğitimi benimkinin aynısı farklı olan bir yer göremedim;) hazırladığınız eğitimi eklemediniz yani:) neyse kalsın saolun

@Yasemin Aslantürk
Ben bakanlığın sayfasından yararlanamadım demek istedim :) Öyle bir izlenim olduysa özür dilerim. Yaptığınız paylaşım için tekrar çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben bir tekstil firmasına ilk defa eğitim vereceğim ve yeni eğitim notlarına göre elinde eğitim slaytı olan var mı yada döküman olarakta olabilir ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler .İyi çalışmalar.

Şafak Bey, elinize sağlık çok güzel bir sunum olmuş..
İzniniz olursa hoşuma giden bir kaç fotoğraflı bölümü sunumlarım da kullanmak isterim..
İyi çalışmalar :)

@Şafak Yılmaz

Arkadaslar Merhaba;
Eğitim verdikten sonra katılımcılara da katılım sertifikası verilmesi gerekiyor. bunun için bakanlığın yayınladığı bir format var mıdır?