Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eğitim Şart!.. ama hangi konuda?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında KaanDogukan tarafından paylaşıldı.

1. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

Arkadaşlar, Çevre Mühendisleri Odası 'nın planladığı eğitim bilgisi hepinize ulaşmıştır.. yine de ulaşmayanlar için aşağıda detaylarını vermek istedim...

Eğitim Adı
    GFB BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ EĞİTİMİ
    Eğitimin Verileceği Tarih
    12-13 Mayıs 2012
    Saat
    09:30 – 17:00
    Eğitim Verileceği Yer
    TMMOB Kütüphanesi Selanik Caddesi No:24/17 Kızılay ANKARA
    Eğitmen Bilgileri
    ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
    -İZİN VE LİSANS DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    İzin ve Lisans Koordinasyon Şube Müdürlüğü
    Şube Müdürü Yalçın KARACA
    Çevre Mühendisi Fatma ERDEM
    Çevre Mühendisi Sibel ÜRÜN YURTSEVEN
    -ÇEVRE YETERLİK HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    Belgelendirme Şube Müdürlüğü
    Şube Müdürü Adnan MACİT
    -BİLGİ İŞLEM YETKİLİSİ
    Sedat AZİZOĞLU
    Katılımcı Sayısı
    25 Kişi
    Ücret
    ÇMO Üyeleri ( Aidat borcu bulunmayan): 200 TL
    Çevre Mühendisliği Bölümü Öğrencileri: 150 TL
    TMMOB Üyeleri / Diğer: 400 TL
    Eğitim Ücretine Dahil Olanlar:
    Katılım Belgesi
    Öğle Yemeği Ve Tüm İkramlar
    Kayıt Bilgileri
    Kayıtlarınızı deniz@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)
    Tel : 0 312 419 80 76/3

şimdi gelelim esas konuya; bu eğitimde amaç neydi ? durum ne hale geldi ?
    hepimizin sistemle ilgili soruları malum... mevzuat konusunda işleyişle ilgili konuları öğrenmek için mi para vericez? yoksa donanım-yazılım ve sayfaya veri tanıma konusunda mı eğitim alıcaz? eğitimcilere baktığımda 1 tane sistem sorumlusu görüyorum.. yaşanan sıkıntıları gördükçe ve yaşadıkça yazılımsal konuların konuşulması gerektiği aşikar; nasıl ki;

- hep bahsettğimiz eğitimde e-izin ve cevre.cob.gov.tr 'de uygulama, veri yükleme, tesis ile ilgili bilgilerin girilmesi, değiştirilmesi, eklenmesi, güncellenmesi, firma-tesis tanımlama sorunları, şifre, atık beyanı, ömrünü tamamlamış araç beyanı, bilgi girişinde donanım ve yazılımdan kaynaklı sorunların konuşulması gerekmiyor muydu?

ben bu konuyu anlamadım.. masaya yatırmak istedim... gerçekten sistem eğitimi mi lazım? yoksa mevzuat mı?

görüşleriniz neler?

Mahir Yakın bunu beğendi.
  2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Kaan arkadaşım bu konuda sana kesinlikle katılıyorum Amaç eğitim değil, mevzuattan kaynaklı ve sistemden kaynaklı eksikliklerin masaya yatırılması ve bunların çözümleri konusunda çalışma yapılmasıdır. Yoksa GFB Başvuru portalına herkesin nasıl dosya yükleyeceğini, dosya boyutlandırması ve dosya türü konusunda bilgi sahibi olduğunu varsayıyorum.

Mahir Yakın bunu beğendi.
  3. Mahir Yakın

Mahir Yakın CMNet Üyesi

Sir Aenas ve Kaan arkadaslarıma katılıyorum. Kendi eksikliklerini anlatacaklar büyük olasılıkla...

Eğitim Şart!.. ama hangi konuda? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hangi ek-1 ek-2 ?

arkadaşlar siz genel olarak çevre izin lisanstaki ekleri mi yoksa çevre denetimi yönetmeliğindeki ekleri mi baz alıyorsunuz? birbirlerine yakınlar ama arada farklar da var...
  2. TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

ArkadaŞlar taŞ ocaklarinda patlatmadan kaynakli gÜrÜltÜ ÖlÇÜmÜ ve Çevresel etkİlerden toz ÖlÇÜmÜ burda kİ toz ve sulama kisminda kullanilan suyun ÖlÇÜmlerİ konusunda bİlgİ sahİbİ olan var mi? Yardimci olur musunuz?
  3. Çed görüşü almak için yeterlilik belgesi şart mı?

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firması Çed için yeterlilik belgesi almadan çed görüşü isteyebilirmi?ya da Faaliyette olan bir tesis kendisi çed görüşü için başvuru yapabilirmi?
  4. Hangi işi seçmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, Ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim ve iş arıyorum.Uzun süredir işsiz kaldım ve bir anda farklı 2 firmadan elime iş olanağı geçti.Bir tanesi çevre laboratuarında iş güvenliği, gürültü vs. konularında raporlama yapmak, diğeri ise bir arıtma firmasında teklif,proje alanında çalışmak.Kafam çok karışık çünkü raporlama yapmak ne demek bilmiyorum.İleride bana ne gibi...
  5. Hangi yemeksiniz?

[COLOR=#2b3155][FONT=Verdana]>Ocak 1 - 9 ~ Musakka >Ocak 10 - 24 ~ Kuru Ustu Pilav >Ocak 25 - 31 ~ Imam Bayildi >subat 1 - 5 ~ Kokareç >$ubat 6 - 14 ~ Iskembe >$ubat 5 - 21 ~ Köfte >$ubat 22 - 28 ~ Tantuni >Mart 1 - 12 ~ Susi >Mart 13 - 15 ~ Imam Bayildi >Mart 16 - 23 ~ Kuru Ustu Pilav >Mart 24 - 31 ~ Kokareç >Nisan 1 - 3 ~ Imam Bayildi >Nisan 4 - 14 ~...