Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Egzoz gazı emisyonu kontrolü yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

EGZOZ GAZI EMİSYONU KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 04.04.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27190

Amaç

Bu Yönetmeliğin amacı, trafikte seyreden motorlu kara taşıtlarından kaynaklanan egzoz gazlarının neden olduğu hava kirliliğinden ve etkilerinden, canlıları ve çevreyi korumak amacıyla egzoz gazı kirleticilerinin azaltılmasını sağlamak ve ölçümler yaparak kontrol etmek üzere gerekli usul ve esasları belirlemektir.

Kaynak: Mevuzat Bilgi Sistemi

Ekli Dosyalar:

Egzoz gazı emisyonu kontrolü yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği

arkadaşlar mücavir alan sınırları içerisindeki bir sanayikuruluşu yada fabrika atıklarını belediye ile sözleşmeli olan tesise bedelsiz olarak mı vermesi gerekiyo,yoksa herhangi bir lisanslı tesise de verebilirmi.ayrıca bedel talep edebilirmi.yönetmeliği okudum ama verirmi veremezmi çelişki içinde kaldım.mücavir alan sınırları içindeki ama.yardımlarınız için şimdiden teskkurler..
  2. Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği hk.

Arkadaşlar merhabalar öncelikle; Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliğinin 24. maddesinde şöyle bir hüküm mevcut: "(7) Ambalaj atıkları yönetim planı kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların maliyetini, sözleşme yapılan piyasaya sürenler ve/veya yetkilendirilmiş kuruluş, sözleşme yapılmaması halinde belediye karşılar." Şimdi burada kastedilen ambalaj atığı yönetiminden...