Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ek 1 ve ek 2 ye tabi olan firmalar ile ilgili

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında ZehraÖztürk tarafından paylaşıldı.

1. ZehraÖztürk

ZehraÖztürk CMNet Üyesi

Merhaba ben ambalaj atığı geri dönüşümü ve tehlikesiz ve inert atık geri kazanımı yapan bir plastik geri dönüşüm firmasında çalışıyorum Ek 1'e mi yoksa Ek 2 ' ye mi tabi olduğum uz konusunda çelişki içindeyiz. Bu konuda net bir bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler

2. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Çelişkiye düşücek herhangibir şey yok.. Çevre ormana uygunluk yazısı için dilekçe yazın oraya EK1 ve EK2 deki ilgili maddeleri yazın yetkili gelir bakar ve nihai kararı verir ;)

3. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

aynı firmada ek2 ye ve ek1 e tabi iki farklı durum var ise ek1 e girer diye biliyorum.

4. Çağatay Özcan

Çağatay Özcan CMNet Üyesi

sana net bir şekilde söyleyebilirim ki;
    ek-1 madde 8.1.tehlikesiz atık geri kazanım
    ek-2 madde 8.1.ambalaj atıkları geri kazanım
    verilen tutanaklarda da bu böyle,GFB'de ben sisteme de bu şekilde giriş yaptım.

5. ZehraÖztürk

ZehraÖztürk CMNet Üyesi

Teşekkürler Çağatay Bey ilginiz için.

6. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

kesinlikle ek 2 desiniz

Ek 1 ve ek 2 ye tabi olan firmalar ile ilgili konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşarj İznine Tabi Olan İşletmeler

DEŞARJ İZNİNE TABİ OLAN İŞLETMELER 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden çıkarılan ve 31.12.2004 tarih ve 25682 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinin 26. maddesinin (e) bendi gereğince; Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı su ortamlarına verdikleri atıksular için, Tablo 5 ten Tablo 21 e kadar konulan deşarj...
  2. Emisyon konulu çevre iznine tabi olan tesislerde aranacak kriterler

Gülfem hanımın uyarısıyla konu değiştirilmiş ve ekteki işletmelerin sağlaması gereken esaslar eklenmiştir. İşletmenin Sağlaması Zorunlu Esaslar EVET HAYIR 1 Emisyon kaynağı var mı? (baca ve/veya alan) 2 Tesis iç ortamında reaktör nefeslikleri vb. kaynaklardan kaçak emisyon oluşuyor mu? Tesis iç ortamında oluşan kaçak emisyonlar davlumbaz, ortam havalandırma bacası vb. şekilde...
  3. Metale şekil veren firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar

Arkadaşlar merhabA Belirli kalınlıktaki saçın kesilmesi sonucu metal şekil vererek, araba kapı çerçeveleri üreten firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar ÇKAGİLHY hangi maddesine girer, plastik boru imalatı yapan firmalar [FONT=Verdana]Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).* girebileceğini düşünüyorum. [FONT=Verdana]sizce...
  4. Tehlikeli atıkları alan lisanslı firmalar/geri kazanımını yapan firmalar

arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi tehlikeli atıkları alan lisanslı firmaların listesini bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
  5. Tehlikeli atıklar, çevreye verdiği zararlar veya çevre sağlığı ilgili elinde seminer dökümanı olan?

Tehlikeli atıklar, çevreye verdiği zararlar veya çevre sağlığı ilgili elinde seminer dökümanı olan varsa paylaşabilir mi?