• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ek-2 tesisi çevre görevlisi

Can Elmas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Demir Export
Merhabalar;

Ek-2 ye bağlı bir tesiste firma bünyesinde çalışan bir çevre görevlisi aynı Firmanın birden fazla tesisine bakabilir mi?

Teşekkürler.

Çevre yönetim biriminin nitelikleri
MADDE 8 – (1) Aynı vergi numarasına veya 5 inci maddenin üçüncü ve beşinci fıkraları kapsamında olup aynı SGK numarasına sahip işletmeler, çevre yönetimi faaliyetlerini çevre yönetim birimi ile yürütebilirler.

Çevre yönetim hizmeti alma şartları
MADDE 5 –
(3) Belediyeler, il özel idareleri ve mahalli idare birlikleri veya bunların iştirakleri Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 listesinde yer alan işletmeler için birinci fıkrada, Ek-2 listesinde yer alan işletmeler için ise ikinci fıkrada belirtilen yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır.
(5) Sağlık kuruluşları ve hastanelerden, yatak kapasitesi 20 (yirmi) ve üzerinde olan yataklı ve günübirlik tedavi kurumları, en az bir çevre görevlisi çalıştırmak veya çevre yönetim birimi kurmak veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.

upload_2015-1-28_15-18-54.png
yukarıdaki gibi uyarılar var.Tam olarak anlamadım,tesis ile ilgili tesis işlemler kısmında herhangi bir şey yapamıyorum,herhangi bir doküman yükleme veya başka bir yer gelmiyor.yardımcı olabilirmisiniz ?

Çevre Görevlisi olarak sadece bir yere bakabilirsiniz

Çevre yönetim birimi kurulması gerekir. Yukarıda ayşe hanım da yönetmeliğin maddesini yazmış zaten