Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ek listeleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında seezgn tarafından paylaşıldı.

1. seezgn

seezgn Misafir

merhaba arkadaşlar herkese iyi çalışmalar öncelikle. bir sorum olacktı: plastik file çuval ve dokuma üretimi ( PP, PE, TEYP ) yapan bir tesis hangi maddede yer alıyor. bu yönetmeliğe tabi mi? ben bulamadım gözümden kaçmış olabilir. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen

2. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

Cevap: ek listeleri

ek.1 ve ek.2 listesinde plastik ambalaj üretimi ile ilgili bir madde bulamadım.en yakın
    "4.1.9 Temel plastik maddelerin (polimerler, sentetik elyaflar ve seluloz bazlı elyaflar) üretildiği tesisler" gibi görünüyor. Hammadde olarak PP ve PE kullanılıyor elyaf üretimi yapılmıyor ki?

"5.3.2 Plastik madde kulanım kapasitesi 25 kg/saat ve daha fazla olan tesisler" olabilir mi?
    Başka yorum ... ?

3. seezgn

seezgn Misafir

evet tekrar baktım en yakın 5.3.2 gibi görünüyor. yıllık plastik madde kullanım kapasitesi de tutuyor.

4. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

5.3.2 yüzey kaplama sektöründe olan işletmeler için. sizin ki dokuma.

5. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

Şimdi İÇOM ile görüştüm. Yüzey kaplama ile ilgili olduğu için ona sokulamayacağını söylediler. Dilekçe ile başvurun dediler. Kapsam dışı olabilirmiş.

6. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bulunduğunuz il çevre müdürlüğüne ekinde vaziyet planı,proses akım seması ve acıklaması,çed görüşü,kapasite raporu,ticeret sicil gazetesi,imza sirküsü,elinizde bulunan izinlerin bulunduğu bir dilekçe ile kapsam araştırması isteğinde bulunabilrsiniz..hem hangi listede bulunduğunuz net olarak belirlenir hemde muhaf olduğunuz konuları öğrenmiş olursunuz..

7. seezgn

seezgn Misafir

evet teşekkür ederim yardımlarınız için en güzeli böyle yapayım