Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

El yapımı plasitk lamba

Konu, 'İlginç Mühendislik Projeleri' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Plastik bir şişeye konulan su ve çamaşır suyu karışımı çatıya yerleştirildiğinde güneş ışınları absorbluyor ve içeriye yansıtıyor. Yaklaşık 55W elektrik ampülüne eşit oluyor.

lamba.jpg

2. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

evet abi sitemizde daha geniş video suda mevcut bu mühendislik harıikasının , süper düşünce .... tekrardan tebrikler

3. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Bunu bir belgesel kanalında izlemiştim ben de. Çok dahice:)

El yapımı plasitk lamba konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeleri Belirle Flüoresan lamba değişimi

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 30. Flüoresan lamba değişimi Bir işçi masanın üzerine koyduğu sandalyeye çıkarak flüoresan lambayı değiştirmeye çalışıyor. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Sandalye...
  2. Kanalizasyon boruları yapımı

Merhabalar arkdaşlar ben çevre mühendisligi 3. sınıf ögrenciyim bir kanalizasyon borusu tasarlamak istiyorum böyle farklı bir şey yapmak istiyorum bu olur mu olmaz mı onu da bilmıyorum sadece kağıt üzerinde denemek istiyorum ama ben bunu yaparken nasıl yapacağım bilmiyorum nelerini hesaplamam gerek maddesi kulanmak için nelere dikkat etmem gerek ya da varsa başka ayrıntıları nelerdir...
  3. Tank Yapımı

kimyasal tankların taşma havuz hacmi yakıt tanklarında olduğu gibi tank hacminin 1/3 ' ü müydü?
  4. Florasan lamba

merhaba arkadaşlar ben bir hastanenin çevre danışmanlığını yapmaktayım bizim tehlikeli atık olarak florasan lambalarımız ve sıvı tehlikeli atıklarımız var bunları biriktiriyoruz bunları vermek için bi tehlikeli atık firmasına ihtiyacımız var yardımcı olurmusunuz??
  5. Floresan lamba atık kutusu örneği

Arkadaşlar floresan lamba atık kutusu için bir kutu yaptırmayı düşünüyorum elinizde örnekler varsa yardımcı olurmusunuz tşkrler.