Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrokoagülasyon Ünitesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Dinçer TURUN tarafından paylaşıldı.

1. Dinçer TURUN

Dinçer TURUN CMNet Üyesi

Elektrokoagülasyon Ünitesi dizayn eden bir firmadan teklif almak istiyoruz, bu tür firmalarda çalışan arkadaşlar varsa ya da bildiği firmalar varsa , iletişime geçerlerse memnun olurum.

Cansu Bağ bunu beğendi.
Elektrokoagülasyon Ünitesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tekstil endüstrisi atıksularının elektrokoagülasyon ile arıtılması

ÖZET: Bu çalışmada, bir tekstil atıksuyunun elektrokoagülasyon (EC) ile arıtılmasının sonuçları ortaya konmuştur. Demir ve alüminyum elektrotlar, monopolar paralel, monopolar seri ve bipolar seri bağlantı şekli ile kullanılmıştır. Arıtma verimliliğinin ölçülmesinde KOİ ve türbidite giderimleri dikkate alınmıştır. KOİ gideriminde, her iki elektrot materyalinde asidik ortam daha uygun olup;...
  2. Elektrokoagülasyon (tekstil atıksuları örnek çalışması ile)

Halihazırda çok yaygın bir kullanımı bulunmayan fakat geliştririldikçe bence önemi çok daha artacak olan bir arıtma prosesi; Elektrokoagülasyon Emülsifiye damlacıkları yada askıda katı maddeleri ayırma ve çamur susuzlaştırma atıksu arıtımının ana problemleridir. Genellikle atıksular, konsantrasyonunun düşük olmasına rağmen filtrasyonu zorlaştıran küçük partiküllerle kontamine olmuş büyük...
  3. Cpi ünitesi ve hesaplamaları

hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
  4. Nötralizasyon ünitesi karıştırıcısı

Ünitede Türbin tip karıştırcı kullanmak istiyorum. Hız gradyan'ını kaç seçmeliyim ?
  5. Daf ünitesi yaklaşık maliyeti

Arkadaşlar merhaba ben çevre mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ve bitirme projem için maliyet hesabı yapıyorum hiç bir arkadaşım DAF ve belt press maliyeti konusunda bilgi vermiyor yardımcı olacak arkadaşlar cevap verebilir mi? Teşekkürler...