Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrolizle kaplama kapsam dışı dosyası

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında canbarboros tarafından paylaşıldı.

1. canbarboros

canbarboros CMNet Üyesi

Arkadaşlar elektrolize kaplama yapan bir tesis için kapsam dışı raporu hazırlayacağım. Kapsam dışı dosyalar 2-3 evraktan oluşabileceği gibi 15-20 sayfalık daha detaylı bir sunumda olabiliyor, benim ricam daha önceden bu tarz bir dosya hazırlayan arkadaş varsa ve paylaşmak isterse sevinirim.

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

ÇED kapsamdışı ise gerekli evraklar iş akım şeması, proje özet, kapasite raporu, dilekçe, taahhütname'dir.Formatları bakanlığın sitesinde yer alıyor.Ancak kaplama tesisleri ÇED kapsamdışı mı oluyor?
    ÇED yönetmeliği Ek-2 listesi madde 9- Kaplama tesisleri:
    a) Elektrolitik veya kimyasal proseslerle metal veya plastiklerin yüzeylerinin metalle kaplandığı tesisler, metallere yüzey işlemi (mekanik işlem hariç) yapılan tesisler,

3. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

gülfem hanım firmanın kuruluş tarihine göre kapsam dışı yazısı verilebiliyor. sanırım burdada öyle bir durum söz konusu

4. canbarboros

canbarboros CMNet Üyesi

toplam havuz hacmi 5m3 ün altında kalanlar için kapsam dışı dosyası hazırlanıyor. benim ricam gerekli evraklardan ziyade 15-20 sayfalık bu konuda hazırlanmış bi dosya elinde olan arkadaşın paylaması herkeze iyi çalışmalar.

5. Gurleyen

Gurleyen CMNet Üyesi

Slm canbarbaros. Yanlış yapmaman için bir soru sormak istiyorum. tesis hangi ilde. dikkat et yıkama suları da prosese dahil ediliyor. tesisin 5m3 ten fazla çıkabilir. kapsamdışı başlarsın il müdürlüğü kapsamda der 1 ay kaybederdin. zaman kaybı sorun değil de firma buna ne der birden harç diye bir şey çıkar karşısına o da 2.250 Tl senin kapsamdışı dosya hazırlama ücretinden bile fazla. işe başlamadan buna dikkat et. Gülfen hanımın saydığı evraklara ek vaziyet planı da dosyaya ekledinmi dosyan tam olur. bir örnek aramana gerek yok. 15-20 evraklık dosya hazırlaman projen bursa veya tekirdağ da ise gereklidir. diğer illerde 5-6 evrakla sonuca ulaşırsın.

6. canbarboros

canbarboros CMNet Üyesi

hazırladım teşekkür ederim sorun yok :)

Elektrolizle kaplama kapsam dışı dosyası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇED Kapsam dışı belgesi

ÇED Yönetmeliğinin Ek-II 1-a)........(proses kaynaklı atığı ve yan ürünü olmayan sadece karışım yapan tesisler bu kapsamın dışındadır.) Maddesine göre kapsam dışında olan bir işletme için resmi kapsam dışı yazısı alabilmek için izlenmesi gereken yol nasıldır? Bu konuda yardımcı olursanız sevirim. Teşekkürler.
  2. Çed kapsam dışı?

yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.
  3. Çed kapsam dışı ?

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?
  4. Çed kapsam dışı

Bir tesisimiz için ÇED Kapsam Dışı yazısı almam gerekiyor.. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. yrdım edebilirmisiniz
  5. Çed kapsam dışı

Arkadaşlar Merhaba; Paslanmaz boru imalatı yapan bir tesiste; uygulanan kaynak işlemi sonrası, kaynak yapılan bölgeye Pelox adı verilen kremimsi bir paslanmaz temizleyici jel sürüyorlar. Bu temizleme jelinin içinde az da olsa asitlik özelliği var. Sürülen bu jel kaynak yapılan o bölgenin tekrar paslanmazlık özelliği kazanmasını sağlıyor. Jel sürüldükten sonra o bölge önce sert süngerle...