• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Elektrolizle kaplama kapsam dışı dosyası

canbarboros

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İnci Holding
Arkadaşlar elektrolize kaplama yapan bir tesis için kapsam dışı raporu hazırlayacağım. Kapsam dışı dosyalar 2-3 evraktan oluşabileceği gibi 15-20 sayfalık daha detaylı bir sunumda olabiliyor, benim ricam daha önceden bu tarz bir dosya hazırlayan arkadaş varsa ve paylaşmak isterse sevinirim.

ÇED kapsamdışı ise gerekli evraklar iş akım şeması, proje özet, kapasite raporu, dilekçe, taahhütname'dir.Formatları bakanlığın sitesinde yer alıyor.Ancak kaplama tesisleri ÇED kapsamdışı mı oluyor?
ÇED yönetmeliği Ek-2 listesi madde 9- Kaplama tesisleri:
a) Elektrolitik veya kimyasal proseslerle metal veya plastiklerin yüzeylerinin metalle kaplandığı tesisler, metallere yüzey işlemi (mekanik işlem hariç) yapılan tesisler,

toplam havuz hacmi 5m3 ün altında kalanlar için kapsam dışı dosyası hazırlanıyor. benim ricam gerekli evraklardan ziyade 15-20 sayfalık bu konuda hazırlanmış bi dosya elinde olan arkadaşın paylaması herkeze iyi çalışmalar.

Slm canbarbaros. Yanlış yapmaman için bir soru sormak istiyorum. tesis hangi ilde. dikkat et yıkama suları da prosese dahil ediliyor. tesisin 5m3 ten fazla çıkabilir. kapsamdışı başlarsın il müdürlüğü kapsamda der 1 ay kaybederdin. zaman kaybı sorun değil de firma buna ne der birden harç diye bir şey çıkar karşısına o da 2.250 Tl senin kapsamdışı dosya hazırlama ücretinden bile fazla. işe başlamadan buna dikkat et. Gülfen hanımın saydığı evraklara ek vaziyet planı da dosyaya ekledinmi dosyan tam olur. bir örnek aramana gerek yok. 15-20 evraklık dosya hazırlaman projen bursa veya tekirdağ da ise gereklidir. diğer illerde 5-6 evrakla sonuca ulaşırsın.