Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektronik atık depolama

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba;

hurda atık toplayan bir firmaya elektronik atık da gelmektedir.

Tesiste herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Sadece toplama ayırma belgesi almamız yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

2. Alper Karadeniz

Alper Karadeniz CMNet Üyesi

Ceren hnm bu konuyu bende yeni araştırmaya başladım, yönetmeliği inceledim toplama ayırma ile ilgili bişe görmedim acaba siz ne tür bilgiye ulaştınız yada ulaşabildiniz mi?

3. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

Bende bu konuyu araştırıyorum..Şuanda metal adı altında elektronik atıklar alınabiliyor bazen ancak Elektrikli ve elektronik atıkların yönetmeliği kapsamında mayıs 2012 artık alınamıcak ayrıca lisans almak gerekiyor.Hurda ya alınamayacak....

düzeltme::: atık elektrikli ve elektronik eşyaların kontrolü yönetmeliği---lisans için işleme tesisi kısmı

4. Didem Şentürk

Didem Şentürk CMNet Üyesi

Merhabalar, bu konuda lisans almak için ticaret odasına ne kadar ödeme yapılıyor biliyor musunuz? Ve diğer yerlere ödemeler hakkında bilginiz var mı?

5. gokaydasdelen

gokaydasdelen CMNet Üyesi

konuyu hortlatıyorum ama ara depolama diye birşey varmış elektronik atıklar için olayı bilen var mı maliyeti ne kadar vs

Elektronik atık depolama konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Elektronik Atık Diyagramı

Elektronik atık diyagramı hakkında bilgisi olanlar bilgilerini paylaşabilir mi? Çalıştığım Geri Dönüşüm firması, Bursada elektronik atık izni olan tek firma ve işte yeniyim. Bu sebeple bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. İlginiz için teşekkür ederim.
  3. Floresan atık ve elektronik atık lisanslı firmaları

Herkese merhabalar öncelikle, Ben çalıştığım firmada çevre görevliliği sorumluluğunu yeni üstlendim ve bu işte yeniyim. Firmamızda çok çıkmayacak da olsa elektronik atıklarımızı ve floresan lambalarımızı lisanslı firmalara göndermemiz gerekiyor. Konu ile ilgili 2 sorum olacak: 1. Lisanslı firmaların bir listesi mevcut mudur ? (Geri dönüşüm firmaları için böyle bir liste bulabildim ancak...
  4. Elektronik atık için lisans alma

Merhabalar, e-atık konusunda lisans almayı düşünüyoruz. lisans almak için ticaret odasına ne kadar ödeme yapılıyor biliyor musunuz? Ve diğer yerlere ödemeler hakkında bilginiz var mı?
  5. Elektronik atık

mrb lar arkadaşlar e atık konusunda başvuru yapmak istiyoruz da bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi acaba ? bunda da geçici faalliyet belgesi için istenilen ortak ve özel belgeler sunulması gerekiyor mu yada ne tür belgeler sunulması gerekir. bakanlığın sitesinde tesisin sağlaması gereken fiziki şartlar yer almıyor bu e atıkta bunnlara gerek yok mudur...