Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektronik firmaları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Fatih ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

  Bir elektronik firmasına ziyarete gittiğimizde kalay gümüş ve bakır karışımlıbir madde ile lehim yapıyor aylık 200-300 kg'lık sarfiyatı var bacalardan çıkan emisyon bağlı olduğu sanayi tarafından çevre mühendisince yapılmakta kapsam listelerinde bulamadım acaba kapsama giriyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.
   
 2. serdaralkan

  serdaralkan CMNet Üyesi

  SKHKKY Bacada voc (uçucu organik bileşikler) ölçümleri yapılır.
  4) Isıl gücü olmayan tesislerde asgari baca yüksekliği çatının en yüksek noktasından itibaren dağılımı
  engellemeyecek şekilde en az 1.5 m olacaktır.

  Onun haricinde çevre izin lisans konusunda atık su deşarjı yoksa gürültüden muafiyet maddelerinde yer alıyorsa emisyon konusunu da çevre il müdürlüğünden görüş alarak neticekendirilebilir. Zaten tesisler çevre izninden muaf olsalar bile bunu sadece bizim değerlendirmemiz de yetmemekte çevre il müdürlüğünden muaf olduguna dair yazı alınması gerekmektedir.
   
  Fatih ÖZKAN bunu beğendi.
 3. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

  ustadım şimdi burada bahseettiğim alaşım (kalay-gümüş-bakır) lehim makinasında eritilerek elektronik malzemeye lehimlenerek sabitleniyor. Kapsam olayını da Çevre İl müdürlüğüne dilekçe yazarak soracağız artık. çok teşekkürler.
   
Elektronik firmaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Elektronik cihazlar

  ELEKTRONİK CİHAZLARI ÇÖPE ATINCA NE OLUYOR? Eski cihazlarımızı çöpe atmak çok kolay. Peki ama sonrasında neler oluyor? Eski akıllı telefonunuzu, tabletinizi veya diğer elektronik cihazlarınızı artık kullanmayacağınız zaman onlardan nasıl kurtulabilirsiniz? Onlardan kurtulmanın çevreye zarar vermeyen bir yolu var mı? Bazılarını geri dönüşümde kullanıyoruz ancak kullandığımız geri...
 2. Elektronik dergi

  belki bu konuda daha önce mesajlar yapılmıştır ama çevre muhendisleri olarak bizde böyle bir dergi yayımlasak iyi olmaz mı?
 3. Elektronik atıklar

  türkiyede elektronik atık miktarıyla ilgili önümüzdeki 5 yıllık süreçte bir öngörü,istatiksel bir çalışmadan haberi olan var mı?ve aynı süreçte ortalama kaçtane elektronik atık işleme tesisi kurulabılır (parası olan herkesin kurmadığını düşünürsek). mevcut elektronik atık işleme tesisi sayısı nedir ülkede?
 4. Floresan atık ve elektronik atık lisanslı firmaları

  Herkese merhabalar öncelikle, Ben çalıştığım firmada çevre görevliliği sorumluluğunu yeni üstlendim ve bu işte yeniyim. Firmamızda çok çıkmayacak da olsa elektronik atıklarımızı ve floresan lambalarımızı lisanslı firmalara göndermemiz gerekiyor. Konu ile ilgili 2 sorum olacak: 1. Lisanslı firmaların bir listesi mevcut mudur ? (Geri dönüşüm firmaları için böyle bir liste bulabildim ancak...
 5. Elektronik atık

  mrb lar arkadaşlar e atık konusunda başvuru yapmak istiyoruz da bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi acaba ? bunda da geçici faalliyet belgesi için istenilen ortak ve özel belgeler sunulması gerekiyor mu yada ne tür belgeler sunulması gerekir. bakanlığın sitesinde tesisin sağlaması gereken fiziki şartlar yer almıyor bu e atıkta bunnlara gerek yok mudur...